Acun Ilıcalı, İrlanda’da satın almak istediği takımın maçını izledi

Yeni eklenen Acun Ilıcalı, İrlanda’da satın almak istediği takımın maçını izledi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

İngiltere Championship ekibi Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı’nın pilot kulüp olarak İrlanda Premier Lig ekibi Dundalk FC’yi satın alacağı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Taraftarlar Acun Ilıcalı’nın satın alacağını duyunca yönetime sert tepki gösterirken ünlü medya patronunun İrlanda’ya gidip Bohemians – Dundalk maçını izlemesi dikkat çekti.

“Ortaklara ihtiyacımız var”

Dundalk yönetimi de taraftar tepkileri üzerine kulübü satma niyetinde olmadıklarını ancak ortaklara ihtiyaç olduğunu duyurmuştu.

“Kulüp, medyada belirtildiği gibi ilgili taraflara teklif edilmedi. Bu tür yorumlar, kulübü çaresizce satmaya çalıştığımız izlenimini veriyor. Gerçek şu ki, sadece satmak için çaresiz değiliz. Kulübü satmaya çalışmıyoruz. Kulüp mali açıdan istikrarlı, ilerliyoruz, Avrupa’ya katılmaya hak kazandık. Bu ikinci sezonumuzda başardık.

Ancak, sınırlamalarımız konusunda dürüst olmalıyız. Oriel Park’ı aynı anda modernize ederken sahada güçlü bir takımı koruma hedefimize ulaşmak istiyorsak ortaklara ihtiyacımız olacak.

Kesinlikle hiçbir anlaşmaya varılmadı ya da kesinleşmedi. Anlaşmaya günler içinde varılabilir, birkaç hafta veya ay daha sürebilir ya da hiç gerçekleşmeyebilir. Bu çok öngörülemeyen bir iş. Kulübün yararına olacaksa, herhangi bir anlaşmayı tamamlayabilmemiz için bizi gerçekten heyecanlandıran bir şey olması gerekecek.”

Bilindiği üzere Ilıcalı, İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’nin de hem sahibi hem de başkanlığını yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir