Adana’da kiraya fahiş fiyat artışı yapan mesken sahibi gözaltına alındı

Yeni eklenen Adana’da kiraya fahiş fiyat artışı yapan konut sahibi gözaltına alındı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Adana’da eşi tarafından 20 yıl evvel terk edilen 60 yaşındaki Aynur Kaya, bundan 4 yıl evvel İsmetpaşa Mahallesi’nde 3 katlı konutun 2. katını kiraladı.

Beyin kanaması geçirip yatağa mahkum olan 87 yaşındaki annesi Akide Mahir ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan Kaya, annesinden ötürü devletten aldığı aylık 6 bin lira maaşla hayat uğraşı veriyor.

Kaya’nın aylık 833 lira kira vererek oturduğu konutta 15 Mart’ta yılı doldu. Bu nedenle konut sahibiyle yeni muahede yapmak istedi.

Kirayı 5 bin lira yapmak istedi

Ancak zelzeleden ötürü mesken fiyatları arttığı için konut sahibi evvel Kaya’dan aylık 2 bin 500 lira istedi. Kaya bu parayı ödemeyeceğini söyledi. Birkaç gün geçtikten sonra mesken sahibi 3. katı aylık 5 bin lira kiraya verince bu kere Kaya’dan aylık 5 bin lira istedi.

Elektrik ve suyunu kesti

Kaya, bu parayı ödeyemeyeceğini meskenden de çıkmayacağını söyleyince bu defa mesken sahibi elektrik ve su aboneliğini iptal ettirdi.

Ev sahibi gözaltına alındı

Mağdur olan bayan konut sahibinden şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis harekete geçerek mesken sahibi 37 yaşındaki Emin Ç.’yi gözaltına aldı.

Ev sahibinin emniyetteki sözünde elektrik ve suyu kapattırmadığını, iki saatinde arızalandığını, Aynur Kaya’yı da 4 yıldır yönetim ettiğini yüksek kira bedeli de istemediğini söylediği öne sürüldü. Konut sahibi tabirinin akabinde sıhhat denetiminden geçirilmek üzere isimli tıp ünitesine getirildi.

Burada basın mensuplarının sorusu üzerine yapılan haberin palavra olduğunu haksız yere gözaltına alındığını söyledi. Konut sahibi daha sonra adliyeye götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir