Adıyaman’a yardıma gelenlere depremzedelerden yemek ikramı

Yeni eklenen Adıyaman’a yardıma gelenlere depremzedelerden yemek ikramı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Ülkenin dört bir yanından deprem bölgesine gelen insanlar, getirdikleri yardım malzemelerini dağıtıyor.

Bölgeye hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanından gelen yardımlara bölgede yaşayan depremzedeler de kayıtsız kalmıyor.

Depremden an çok etkilenen iller arasında bulunan Adıyaman’a gelen kurtarma ekipleri ve hayırseverler, şehre 30 kilometre kala yolun ortasında elinde ‘Ücretsiz sıcak yemek‘ yazılı pankartla karşılanıyor.

Adeta araçların önünü keserek insanları yemeğe davet eden dernek üyeleri yemek kazanlarının arkasına kurdukları masalarda yolculara yemek ikram ediyorlar.

“Zam yapanlara fırsat vermiyoruz”

Şambayat Yardımlaşma Derneğe Başkanı Mehmet Menteş, deprem sebebiyle zor zamanlar yaşadıkları bugünlerde kendilerine desteğe gelenlere karşı duyarsız kalmak istemediklerini belirterek, şunları söyledi:

Türkiye’nin her yerinden malzeme getiren insanlarımız var. Böyle bir zamanda bizi yalnız bırakmadılar biz de dernek olarak onlara yemek ikram ediyoruz. Ayrıca deprem sebebiyle bazı fırsatçıların yemek ücretlerine zam yaptığını duyduk onlara da fırsat vermemek için kapımız herkese açık. Adıyaman’a giden 4-5 bin kişiye ücretsiz olarak yemek veriyoruz, ismini bile bilmediğimiz bir bağışçımızdan malzeme desteği alıyoruz.

Dernek gönüllülerin bir kısmı yemek dağıtımı yaparken kazanların arka bölümünde ise diğer gönüllüler patates ve soğan soyarak bir sonraki gün içi hazırlık yapıyorlar.

“Kimsenin gücü bize yetmez”

Yoldan geçerken davet edilip inen ve yemek yiyen yolculardan Metin Yıldız ise “İnsanlarımız yardımsever, daha önce burada 8 yıl görev yaptım zaten sıcak kanlı insanlar, bu kötü günde bu birlik beraberliği gösterebiliyorsak kimsenin bize gücü yetmez.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir