Adıyamanda depreme yakalanan depremzede: Artık yaşanılabilecek bir şehir kalmadı

Yeni eklenen Adıyamanda depreme yakalanan depremzede: Artık yaşanılabilecek bir şehir kalmadı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında tüm Türkiye tek yürek oldu. 

Binlerce evin enkaza dönmesi üzerine vatandaşlar memleketlerini terk etmek zorunda kaldı. 

Kahramanmaraş merkezli depreme Adıyaman’da yakalan depremzede Emine Berk, katıldığı yardım çalışmalarında duygularını aktardı. 

Yetkililer ise vatandaşlara özellikle kuru gıda, temizlik malzemesi ve iç çamaşırı gibi yardımların yapılması çağrısında bulunuyor.

“Biz de gönüllü olarak destekliyoruz”

Gönüllülerden Semiha Nur Doğru, depremzedelere yardım kampanyalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü söyleyerek şöyle dedi: 

Yozgat Valiliğimiz ve belediyemizin düzenlediği afet bölgesine yardımlar için çalışmalarımız devam ediyor. Bugün depremin birinci haftasındayız ve çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor. Biz de gönüllü olarak destekliyoruz.

Burada ilk gün yardım sevkiyatını gerçekleştirdik, yardımları kabul ettik. Bugünlerde de depremzede ailelerimiz geliyor, onlara yardımcı oluyoruz. İhtiyaçlarını gideriyoruz, onlarla tek tek ilgileniyoruz. Mükemmel bir dayanışma söz konusu, bir hafta geçti ama yoğunluk hala dinmedi.

“Artık yaşanılabilecek bir şehir kalmadı”

Öte yandan ise deprem bölgesinden Yozgat’a gelen aileler de yurt ve misafirhanelere yerleştirilerek gönüllüler tarafından ihtiyaçları gideriliyor. Adıyaman’dan Yozgat’a gelen Sakine Berk şu ifadeleri kullandı: 

Adıyaman’dan geldik. Anlatılacak gibi değil çok korkunçtu. Oradan biran önce çıkma gereği duyduk artık yaşanılabilecek bir şehir kalmadı. Ev kalmadı, sağlam olan bir iki katlı evler kaldı. Burada belediyemiz bize yardımcı oluyor.

“Biz memleketimize geri döneceğiz”

Deprem felaketi sonrası memleketlerine geri dönerek hayata sil baştan başlayacaklarını anlatan Sakine Berk de sözlerini şöyle tamamladı: 

Yaşadığımız çok kötü ve korkunç bir şeydi. Çok şükür canımız, evlatlarımız sağ. Canımızı kurtarıp memleketimizi terk ettik. Ama bu değil ki geri dönmeyeceğiz, biz memleketimize geri döneceğiz ve her şeyimizi sil baştan yapacağız. Tekrardan kuracağız biz hayatımızı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir