Adıyaman’da enkazdan çıkardığı köpeği sahiplendi

Yeni eklenen Adıyaman’da enkazdan çıkardığı köpeği sahiplendi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerden biri olan Adıyaman’da yaşayan Umut Yamuktu, deprem gecesi ailesiyle hasar gören evinden çıktıktan sonra çevredeki bazı binaların yıkımına şahit oldu.

Bir binanın enkazından gelen köpek sesi duyan Yamuktu, oğluyla burada çalışma yaptı.

Ulaşıp kurtardığı köpeği sahiplenen ve “Bıncır” adını veren Yamuktu, 23 gündür yanından ayırmadığı köpeğe ailesiyle kaldığı çadırda bakıyor.

“Enkazdan çıkardığımda titriyordu”

Deprem gecesi yaşanan felaketin büyüklüğünü anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini dile getiren Yamuktu, şunları söyledi:

04.17, yıkılışın başlangıcıydı. Seslerle uyandık ki Adıyaman sallanıyor. ‘Allah’u Ekber’ diyerek dışarıya çıktık. Karla karışık yağmur yağıyordu. Eşim ve çocuklarımla yalın ayak dışarıya çıktık. Ayakta duramıyorduk. 80 saniyelik bir şok yaşadık. Araca bindik, 200 metre uzaklaştıktan sonra boş bir yer buldum. Camı açınca bir köpeğin sesini duyduk. Oğlumla enkazda çalışmaya başladık. Köpeği yarım saatte çıkarabildik. Eşimin yanına getirdim, eteğine sardı. Tir tir titriyordu. Enkazdan çıkardığım tek canlı bu. Adını ‘Bıncır’ koydum. Beni görmese deli olur, ben de aynı. Büyük aşk bu. Aramızda yıkıntılardan doğan bir aşk var. Aramızdaki sevginin tarifi yok.

Yamuktu, Bıncır’ı ekmekle beslediğini, fazla imkanı olmadığını belirterek, hayırseverlerden, kurum ve kuruluşlardan köpek maması desteği beklediğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir