Adıyaman’da enkazdan sigarayla çıkan Soner Tuğtekin, yaşadıklarını anlattı

Yeni eklenen Adıyaman’da enkazdan sigarayla çıkan Soner Tuğtekin, yaşadıklarını anlattı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde binlerce bina yerle bir oldu.

Bölgeye gelen ekipler, canla başla enkaz altında kalan vatandaşlara ulaşmaya çalıştı.

Birçok mucizenin yaşandığı kurtarma çalışmalarının en ilginci ise Adıyaman’da yaşandı.

Depremin üçüncü gününde ulaşılan Soner Tuğtekin, enkaz altından ağzında sigarayla çıktıktan sonra hastaneye gitmek istemedi.

Uzun süre ekiplere direnen Tuğtekin, hastanede takılan serumun ardından enkaz alanına geri döndü.

Eşini bekledi

Eşini yalnız bırakmak istemeyen depremzede, bir gün sonra hayat arkadaşının cansız bedeni çıkarılana kadar alandan ayrılmadı.

Yaşadığı zorlu süreci Sabah gazetesinden Mehmet Yıldırım ve Ceren Çalışkan’a anlatan Tuğtekin, “Kolon kızımın üzerine düştü. Hanımı çekmeye çalıştım ama kolu bazaya sıkıştı. Oğlum koltuğumun altındaydı sadece onu çekebildim.” dedi.

“Kumandanın pilleriyle ateş yaktım”

Deprem anında üzerine içerisinde sarılmış sigaraların bulunduğu tabakasının düştüğünü söyleyen depremzede şu ifadeleri kullandı:

Yanımda sadece tütün ve 1,5 litrelik su vardı. Çok sigara içmekten çakmağımın gazı bitti. Sigaralarımı yakamadım. Kumandanın pillerini parçalayıp, kablolarını birbirine çarptırarak ateş çıkararak ateş sorunumu çözdüm. Yardım için bağırıyorduk. Cevap gelince sigaraları art arda yakmaya başladım. Elimde de çıktığımda o yüzden sigara vardı. Hastaneye gitmek istemedim çünkü Hatice’mi bırakmak istemedim. Hastaneye gidince verdikleri serumu bırakıp enkaz alanına gittim. Eşimin cansız bedeninin çıkarıldığı 4. güne kadar kaldırımda yattım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir