Adıyaman’daki depremde 20 yakınını kaybeden müdür depremzedeler için mesaiye başladı

Yeni eklenen Adıyaman’daki depremde 20 yakınını kaybeden müdür depremzedeler için mesaiye başladı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Adıyaman’ın Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Orhan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremde çok sayıda yakınını kaybetti.

Orhan, büyük acısına rağmen depremin yaralarını sarmak için çalışmalara başladı.

Uykusuzluğa rağmen her zaman ayakta

Psikososyal destek ekiplerinden ailelere yapılacak yardımlara, köylerde yapılan etkinliklerden çadır kentlerdeki çalışmalara kadar birçok noktada koordinasyon görevini üstlenen Orhan, daha fazla insana ulaşmak için birkaç saat uykuyla ayakta duruyor.

Depremin izlerini silmek için elinden geleni yapıyor

Kimi zaman parklarda çocuklarla oyunlar oynayan Orhan, bazen de çadır kentte insanlarla sohbet ederek depremin izlerini silmelerine yardımcı oluyor.

Orhan, ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini söyledi.

“Bütün kayıplar bizim kaybımız”

Depremde kayıplarının olduğunu belirten Orhan, “20’den fazla yakınımı kaybettim. Teyzemin çocukları, amcamın torunları, halamın torunlarını kaybettim. Biz ilk gün alana çıktık çünkü bütün kayıplar bizim kaybımız. Hepsi bizim dayımızın, amcamızın, teyzemizin oğlu. Bütün vefat edenler bizim canımız, ciğerimiz.” dedi.

“Devletimiz bizi yalnız bırakmadı”

Orhan, devletin ilk andan itibaren alanda olduğunu ifade ederek, “Devletimiz ilk günden beri her konuda bizi yalnız bırakmadı. Sadece devletimiz değil. Edirne’den Şırnak’a kadar halkımızdan da büyük destek geldi.” diye konuştu.

“Toparlanıyoruz, daha toparlanacağız”

Her gün daha iyiye gittiğini ifade eden Orhan, “Ben de çocuklarımla çadırda kalıyorum ama buna şükür, 20 günde çok yol katettik. Toparlanıyoruz, daha toparlanacağız da. Devletimize Allah zeval vermesin, bize yardımlarını eksik etmesin.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir