Adıyaman’ın faaliyette olan tek fotoğrafçısı depremzedeler için işinin başında

Yeni eklenen Adıyaman’ın faaliyette olan tek fotoğrafçısı depremzedeler için işinin başında son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklügündeki iki depremin yıktığı illerden birisi olan Adıyaman’ın açık olan tek fotoğrafçısı, en yoğun zamanlarını yaşıyor.

Şehirde özellikle hasar tespiti yapmak için gelenler nedeniyle faaliyetlerine başlayan fotoğrafçı Suat Doğan’ın dükkanı konteyner binada olduğu için zarar görmedi.

Doğan, ihtiyaç olması üzere bir kaç gün önce dükkanını açarak çalışmalarına tekrar başladı.

Evi hasar aldı, iş yeri sağlam kaldı

Depremde evlerinin hasar aldığını, prefabrik olduğu için dükkanında büyük çaplı hasar oluşmadığını belirten Doğan, “Cam kırığı falan vardı, temizledik burada kalmaya başladık.” dedi.

Hasar tespiti yaptıranların yoğun ilgisi var

Özellikle araç, dükkan ve evlerinden hasar tespit çalışması yaptırmak isteyenler, fotoğrafları çektirdikten sonra Doğan’ın dükkanında çıkartarak başvurularını yapıyor.

Adıyaman’da faaliyette olan tek fotoğrafçı

Adıyaman’da faaliyette olan tek fotoğrafçı Suat Doğan depremzedeler için işinin başında olduğunu belirterek, yaptığı işlemleri şöyle anlattı:

Bir tane açık noterimiz var, oradan gelen müşterilerimiz var. Vekalet olsun, tapuyla alakalı olsun, araç satışları olsun, hasarlı olan, enkaz altında kalan araçların fotoğraflarını çektirip götürüp, hasar için bildiriyorlar.

Ailecek dükkanın arkasında bulunan odada kalıyorlar

Ailecek dükkanın arkasında bulunan odada kaldıklarını anlatan Doğan, şöyle devam etti:

Prefabrik olduğu için kendi ayaklarımız üzerinde durup devlete yük olamamaya çalışıyoruz. Bir konteyner, bir çadır varsa yararlanabilecek insanlar yararlansın. Bizim kafamızı sokabileceğimiz bir yerimiz var. Ailecek 5 kişiyiz, burada yatıp kalkıyoruz.

“Adıyamanlılara ‘geri dönün’ diye sesleniyorum”

Yaşadıklarının çok zor olduğunu dile getiren Doğan, en zorunun memleketlerini bırakıp gitme düşüncesi olduğunu ifade eden Doğan, bu konudaki duygularını şöyle dile getirdi:

İnat ettik ‘gitmeyeceğiz’ dedik, memleketi terk etmedik. Ben terk edemem. Bizim toprağımız, ekmeğimiz, suyumuz, aşımız her şeyimiz burası. Ben gitmemek için direniyorum. Adıyamanlılara ‘geri dönün’ diye sesleniyorum. Memleketinizi terk etmeyin, burada devam edelim.” diye konuştu.

“Şu an şehirde başka fotoğrafçı yok, sadece Suat abi var”

Doğan’ın bir müşterisi olun ve harar gören dükkanının fotoğraflarını çektiren Mustafa Karasu ise şunları kaydetti:

Cam işiyle uğraşıyoruz. Çok şükür canımızda bir şey yok. Malımız da gitsin. Zararımız 1 milyonun üzerinde. Hasar tespiti için fotoğrafçı getirdik. Fotoğraf çekti, bu fotoğraflarla hasar tespiti için başvuruda bulunacağız. Şu an şehirde başka fotoğrafçı yok, sadece Suat abi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir