Ahmet Ağaoğlu’ndan ‘Hükümet istifa protestosuna rağmen stadı terk etmedi’ iddialarına yalanlama

Yeni eklenen Ahmet Ağaoğlu’ndan ‘Hükümet istifa protestosuna rağmen stadı terk etmedi’ iddialarına yalanlama son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe – Konyaspor maçıyla ilgili kulüp sitesinden flaş bir açıklama yaptı.

Bilindiği üzere bordo-mavililerin başkanı hakkında ‘hükümet istifa seslerini duyan başkanlar stadı terk etti, bir tek Ağaoğlu kaldı’ şeklinde suçlama yapılmıştı.

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonluların kendisini eleştirdiği konu hakkında konuştu.

“Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin ardından kulüp olarak futbol ailesinin birlik ve beraberlik içerisinde duruş göstermesi doğrultusunda organizasyonlar gerçekleştirdik. Trabzon’da oynadığımız Basel karşılaşmasını TFF Yönetimi, Kulüp Başkanlarımız ve tüm takımlarımızın taraftarlarıyla birlikte izleyerek herkesin takdirini kazanan bir görüntü sergilediğimiz kamuoyunun malumudur.”

“Ali Koç’un davetiyle gidildi”

“Amacımız bu zorlu süreçte tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuz mesajını vermekti.” diyen Ahmet Ağaoğlu sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Akabinde Fenerbahçe Başkanı Sn. Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Sn. Ahmet Nur Çebi’nin sahalarında oynanacak erteleme maçlarında bu birlik ve beraberliğin sürdürülmesi amacıyla yapmış oldukları davete TFF Başkanımız ve diğer Kulüp Başkanlarımız ile birlikte katıldık. Amacımız aynı, sloganımız; omuz omuza devletimizin ve milletimizin yanındayızdır.”

“Tüm başkanlar aynı anda çıktı”

Ahmet Ağaoğlu ayrıca tüm kulüp başkanlarını stadyumu aynı anda terk ettiğinin altını çizdi:

“Bazı basın yayın organlarında yazıldığı gibi Fenerbahçe – Konyaspor karşılaşması oynanırken bir grup taraftarın yapmış olduğu protesto sırasında diğer kulüp başkanlarının stadı terk ettiği ve benim ise maç sonuna kadar oturduğum şeklinde yer alan ifadeler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Maçın bitimine 10-15 dakika kala diğer kulüp başkanlarıyla birlikte kalkarak stadyumdan birlikte ayrıldık.”

“Hemen ertesi gün deprem bölgesine gittik”

“Hemen ertesi günde ise saat 07:00’de deprem bölgesine giderek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum’u ziyaret edip, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’yu da telefonla arayarak günlerdir sürdürmüş oldukları özverili çalışmalar ve insan üstü gayretlerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı arz ettik. Dün olduğu gibi bugün de camia olarak tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kendilerine belirttik.”

“Ahmet Ağaoğlu yerinden kalkmadı’ haberleri ne amaçla yapıldı anlamış değiliz”

“Aynı zamanda Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu’yla 1 Mart’ta gerçekleştirmeyi planladığımız ‘Omuz Omuza’ yardım kampanyasında da nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk. Hal böyle iken, maç esnasında bazı protestolar yapılırken bütün kulüp başkanları stadyumu terk etmelerine rağmen ‘Ahmet Ağaoğlu yerinden kalkmadı’ şeklinde yazılan yazıların gerçekle yakından uzaktan ilişiği olmadığı gibi hangi amaçla yapıldığını da anlayabilmiş değiliz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir