Ahmet Davutoğlu’ndan Meral Akşaner’in ayrılık kararına yanıt

Yeni eklenen Ahmet Davutoğlu’ndan Meral Akşaner’in ayrılık kararına yanıt son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

6’lı masa, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarıyla sarsıldı. Akşener, kameraların karşısına geçerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını reddettiklerini bildirdi. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı adaylık için göreve davet eden Akşener’in sözleri muhalefet cephesini karıştırdı.

Davutoğlu’ndan Akşener’e cevap

Milli İttifakı ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarına partisinin sosyal medya hesabından yanıt verdi. Davutoğlu, yaptığı yazılı açıklamada,

Gelecek Partisi olarak bizim için Millet İttifakı bir kişinin cumhurbaşkanlığı, bir partinin iktidarı ya da partiler grubunun koalisyonu değil, gücünü derin millet vicdanından, iki yüzyıllık siyasi tarih birikiminden ve tecrübesinden alan bir toplumsal projedir.

ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu,

İktidarın kutuplaştırma stratejisine meydan okuyan, milletimize büyük umut kaynağı olan bu toplumsal barış projesinin aynı kararlılıkla ve başarısı her türlü siyasi hesabın üstündedir.

şeklinde açıklamasını sürdürdü.

“Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Ahmet Davutoğlu, şu ifadelerle açıklamayı sonlandırdı:

Bu kararlılıkla Gelecek Partisi’nin bugüne kadar attığı imzaların arkasında durarak yoluna devam edeceğini vurgular, bu zorlu süreçte omuz omuza emek vermiş herkesi aklıselim içinde davranmaya davet ederim. Milletimiz büyük bir felaketin acısını yaşarken tarihi sorumluluğumuzun bir gereği olarak hiçbir siyasi ikbal düşüncesi içinde olmaksızın yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir