AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız hastaneye kaldırıldı

Uzun devir Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı yapan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız; geçirdiği rahatsızlık sonucu Kayseri Kent Hastanesine kaldırıldı.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Beyine pıhtı atma kuşkusuyla ağır bakım ünitesine alınan Kayseri Milletvekili Yıldız’ın sıhhat durumunun güzel olduğu ve kendinde olduğu öğrenildi.

MÜŞAHEDE ALTINDA TUTULUYOR

AK Partili Yıldız’ın tedbir gayeli Kayseri Kent Hastanesi’nde müşahede altında tutulduğu öğrenildi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız.

TANER YILDIZ KİMDİR?

Taner Yıldız, 3 Nisan 1962 tarihinde Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi’ne bağlı Devecipınar Kasabası’nda dünyaya geldi. Babasının mesleğinden ötürü 10 yıl Balıkesir’de yaşadı. Kayseri Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Kısmı’nı bitirdi. Gençlik ve lise yıllarında Ulusal Türk Talebe Birliği üyesi olmuştur.

Kayseri Elektrik Üretim Şirketi’nin İdare Konseyi Üyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ’nin İdare Konseyi Üyesi ve Genel Müdürü olarak misyon yaptı. 2002 genel seçimlerinde AK Parti’den Kayseri milletvekili adayı oldu, 22. Devir’de TBMM’ye girdi. Başbakan Erdoğan’ın güç danışmanlığı misyonunu yürüttü.

1 Mayıs 2009’da 60. Hükümet’te gerçekleşen kabine değişikliği sonucu Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı vazifesini Mehmet Hilmi Güler’den devraldı. 61., 62., ve 63. Hükümet’te de Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı misyonuna devam etti.

Yıldız, 1 Aralık 2009 tarihinde hükümetin nükleer santral projesine karşı yaptığı hareketlerle kamuoyu gündemine sık sık gelen Greenpeace’in Akdeniz ofisini ziyaret etti. Yıldız, böylelikle Greenpeace Türkiye Ofisi’ni ziyaret eden birinci bakan oldu. Selma Yıldız’la evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir