Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu: Maçın yazgısıyla oynandı

Yeni eklenen Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu: Maçın mukadderatıyla oynandı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Süper Lig’in 26. haftasında Alanyaspor ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Alanya’nın mesken sahipliğinde oynanan çabada kazanan 3-1’lik skorla Fenerbahçe oldu. Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu, uğraş hakkında konuştu.

Alanya Etkin Gazeteciler Cemiyeti’nin ‘Alanya Değerleri’ söyleşisine Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu, ilçe gazetecileri ile cemiyet idaresi ve Global Gazeteciler Kurulu Lideri Mehmet Ali Dim katıldı. Gazetecilerle bir ortaya gelen Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor ve lig hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Yayın gelirleri çok düştü”

Anadolu kulüplerinin ekonomik manada meşakkatleri olduğunu belirten Çavuşoğlu, şu formda konuştu:

“Geldiğimiz noktada yayın gelirleri çok düştü. Yayın gelirleri bu kulübün bütçesinin, bütün kulüpler için o denli, bizim üçte birini karşılıyor. Kalan kısmını da sponsorlarla karşılamaya çalışıyoruz ferdî gayretlerimizle. Yabancı futbolcuların olduğu yerde esasen oyuncuların maaşını dövizle ödüyoruz. Türkiye’de aslında yabancı futbolcu sayısı bence bir kaos. Çok fazla. Haddinden fazla yabancı futbolcu sayısı var. Federasyonun bunu düşünmesi lazım.”

“Önceki federasyonda bir karar aldılar, bunu kademeli olarak düşürmeye kalktılar. Yeni federasyon da baskılara dayanamadı, tekrar birebir düzeyde kaldı. Türkiye’de esasen futbolu 4 büyükler yönetiyor. Onlar ne derse o oluyor. Daima kaos yaratma içerisine giriyorlar. O maç kaybettiğinde öteki bir şey söylüyor. Başkası maç kaybettiğinde diğer bir şey söylüyor. Daima Türk futbolu da Türk hakemleri de baskı altında.”

“21. dakikada maçın yazgısıyla resmen oynandı”

Pazar akşamı oynadıkları Fenerbahçe maçını da pahalandıran Çavuşoğlu, şu sözlerde bulundu:

“Akşam da bunun örneğini gördük zati. 21. dakikada maçın mukadderatıyla resmen oynandı. İkinci penaltı, penaltı falan değil. Ben bu türlü bir penaltı görmedim. O da uyduruldu esasen. 21. dakikada yüzde yüz kırmızı karttı. Tweet’ler atılıyor, hakem elini art cebine götürüyor, kulağını elliyor sonra sarı kart çıkarıyor. Biz alanda gördüğümüzü söylüyoruz. Benim gördüğümü tüm Türkiye gördü. VAR’ın başındaki arkadaşların da çağırması lazım. Bunu 5 yaşındaki çocuğa da sorsan kırmızı kart der. Net bir biçimde muhakkak.”

“Baskı, yaygara, kaos, yani Türk futbolu abluka altında. Bu halde Anadolu kulüplerinin yaşama bahtı yok. Kırmızı kart olayında neden VAR’a gitmiyorsun? Elini kırmızı kart için art cebine attıktan sonra neden vazgeçtin? Hakikaten artık Türk futbolunu falan bu kurallar altında yönetmek istemiyoruz. Türk futbolu güzele gitmiyor, berbata gidiyor. Bunun sonucu da bizim üzere kulüplere endeksli oluyor. Maalesef bu kaideler altında da hakikaten Türk futbolunda yöneticilik yapmak da sıkıntı, Türk futbolu içerisinde bulunma konusunda da beşerler isteksiz hale geliyor. Akşamki maçta da bunları yaşadık.”

“Kulüpler Birliği’nin öncelikle birlik olması lazım”

Türkiye Harika Lig Profesyonel Futbol Kulüpleri Vakfı’nı da eleştiren Çavuşoğlu, şöyle dedi:

“Kulüpler Birliği’nin öncelikle birlik olması lazım. İsmi ‘Kulüpler Birliği’ fakat birlik beraberlik yok. Ben Kulüpler Birliği toplantılarına gitmiyorum. Bundan evvelki lider devrinde de gitmiyordum, şimdiki lider devrinde de gitmiyorum. Gitmememin de sebepleri var. Onlar da kendileri çok âlâ bilirler bunu. Kulüpler Birliği lideri dediğin insan kulüp liderlerinin hepsini toparlar.”

“Göksel Gümüşdağ’da bütün kulüp liderleri toplantılara katılıyordu. Sonra Mehmet Sepil lider oldu, benim de lider yardımcısı olduğum periyotta, Mecnun Otyakmaz liderim ile birlikte tekrar tüm kulüp liderleri geliyordu. Son iki periyodun lideri kulüp liderlerini bir ortaya toparlayamadılar. Maalesef bu türlü durum. Şu anda Kulüpler Birliği WhatsApp kümesinde olmayan liderler var.”

“Bu bir algı ve baskıdır”

Fenerbahçe maçının akabinde Fenerbahçe Genel Sekteri Burak Çağlan Kızılhan’ın maç sonunda hakemi eleştiren açıklamalarını pahalandıran Çavuşoğlu, şöyle dedi:

“Bu bir algı ve baskıdır. Akşamki hakemin kimin lehine maç yönettiğini herkes gördü. Diğerlerinin koltukları sallandığında bir şeyler yapacaklar, natürel ki bir yerlere saldıracaklar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir