Albert Riera: Fatih Terim’le çok iyi bir ilişkim var

Yeni eklenen Albert Riera: Fatih Terim’le çok iyi bir ilişkim var son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Slovenya Ligi ekiplerinden Olimpija Ljubljana’nın teknik direktörlüğünü yapan Albert Riera, İspanyol basınına Galatasaray, Fatih Terim ve ülkemizde yaşanan deprem faciası hakkında açıklamalarda bulundu.

“Antrenörlük kursuna gittiğimde beni aradı”

Fatih Terim hakkında konuşan Albert Riera, şunları söyledi:

“Onunla futbolcuyken de çalıştım. Antrenörlük kursuna gittiğimde beni aradı ve ‘Gel buraya en iyilerle öğreneceksin’ dedi. Onunla ve kulüple çok iyi bir ilişkim var.”

“Analistin rolü her şeyden daha önemlidir”

Riera, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Başka bir kuşaktan olan teknik adamlar, kendi tarzlarını empoze etmek istiyorlar. Çok fazla bilgiye sahipler ve bu yüzden de analistin rolü her şeyden daha önemlidir. Bir B planı, bir C planına sahip olmaya zorlanıyorsunuz. Tarzını iyice oturtmuş bir takım, 2010’un ve 2022’nin İspanyol takımı oldu. Belli ki Fatih Terim her şeyi kazanmış ve ona neyi değiştirmesi gerektiğini kim söyleyecek… İki yıl önce Beşiktaş’ın bir gol gerisinde ikinci olduk. Tıpkı ben oyuncuyken 2011’de oynadığımız gibi oynuyorduk.”

“Selçuk İnan ve Gökhan Zan ile görüştüm”

Riera, ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında Selçuk İnan ve Gökhan Zan’ı aradığını belirtti.

“Selçuk İnan ve Gökhan Zan ile görüştüm. Haberlerde görünenden çok daha kötü olduğunu söylediler. Birçok alanı etkiledi, birçok insanın yardıma ihtiyacı var. Enkaz altında kalan insanlar için her saniye bir ömür olabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir