Ali Koç: Ne yapacaksınız, her maçı mı kapatacaksınız

Yeni eklenen Ali Koç: Ne yapacaksınız, her maçı mı kapatacaksınız son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Süper Lig’in 24. haftasında Fenerbahçe, Kayserispor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Bu maç öncesinde sarı-lacivertli taraftarların Kayseri’de oynanacak maçın deplasman tribününde olmayacağı açıklanmıştı.

Bu kararın ardından Fenerbahçe’nin Başkanı Ali Koç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak utanıyorum”

Alınan deplasman yasağı hakkında Ali Koç, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bir gece önceden yasak olacağı Kayserispor yönetimine söylenmiş. O gün 18.00’de açıklama yapıyorlar ama bir gece evvel haber verilmiş. Bir gece önce Kayserispor’a yasak geleceği söyleniyor. Süreçte birileri yalan söylüyor. Bir nebze biliyorum. Her şeyi açıklayacağım, belki hepsini bugün değil. Siyasetinden, yerel idarelere kadar bildiklerimi anlatacağım. Kayseri mahkemesi dün verilen yürütmeyi durdurma kararını reddetti. Bunun hukukla falan ilgisi yok. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak utanıyorum. Bir Valilik nasıl böyle savunma yapar, nasıl böyle savunma yapan avukat tutar, inanılır gibi değil.”

“Ne yapacaksınız, her maçı mı kapatacaksınız”

Ali Koç, yanlıştan dönülmesi gerektiğini ifade etti.

“Bu son bardağı taşıran damla noktasına geldik. Cumartesi bir maç var. Cumartesi oynanan maçta bazı tezahüratlar oldu. Orada bir saldırıya uğradık yönetim olarak. Ertesi gün Beşiktaş maçına gittik, orada aynı şeyler oldu. Statta infial oluştu. Ben hayretler içindeyim. İş çok sakat yere gidiyor. Yarın bir gün kardeşin kardeşe kırdırılacağı bir yere gidiyor. Bu kararların müşterek alınması gereken kararlar. Bu yanlıştan dönmek gerekir. Ne güvenlik ne sportif… Çıkarılan şey, ‘Siz stadyumunuzda böyle mi bağırıyorsunuz, biz de sizi cezalandırıyoruz’… Ne yapacaksınız, her maçı mı kapatacaksınız?”

“Kayserispor Başkanı, yazılan açıklamanın tam tersini söyledi”

Ali Koç, Kayserispor ile aralarında bir problem olmadığını söyledi.

“Kayserispor Başkanı, yazılan açıklamanın tam tersini söyledi. Başkanı aradım, ‘Sen bana böyle böyle dedin mi?’ dedim. ‘Dedim’ dedi. ‘E sonra?’ dedim. Anlatamıyor adamcağız… ‘Sorma, anla’ diyor. Ona da bir şey diyemiyorum. Bizim Kayserispor ile hiçbir sıkıntımız yok. Adını koyamıyorum ‘ne oluyor’ diyorsun. Baktım başkan da bir şey diyemiyor. Sonra biz derhal yürütmeyi durdurmak için başvurduk. İki tane savunma verdik. Türkçesi Türkçe değil, hukuku hukuk değil. Utandım.”

“Bunun, bizim yaşadığımızla alakası yok”

Ali Koç, açıklamalarının devamında şunları belirtti:

“Çıkan mahkeme kararı, tepeden gelen kararla alınmış bir yanlışın, bir an önce kılıfına uydurulma çabası. Beşiktaş-Ankaragücü maçında da bu karar alınmıştır diyor… Bu insanlar futbola biraz yakın olsalar, ilk yarıdaki maçta tatsız olaylar yaşandığını bilirler. İki kulüp bir arada karar aldı ve deplasmana taraftar götürmedi. Bunun, bizim yaşadığımızla alakası yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir