Ali Sürmen: Ahmet Ağaoğlu’nın istifası sürpriz oldu

Yeni eklenen Ali Sürmen: Ahmet Ağaoğlu’nın istifası sürpriz oldu son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu, açıklama yaparak görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Bu kararın ardından Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, 5 yıldır başkanlık görevini yürüten Ahmet Ağaoğlu’nun istifasını değerlendirdi.

“Kongre sürecini onun yürütmesini beklerdik”

Ali Sürmen, başkan Ahmet Ağaoğlu’nun istifa etmesindeki sebebi açıklamasının beklediklerini söyledi. Usulün, kongre sürecinde devir teslim şeklinde olması gerektiğini belirten Sürmen, şu ifadeleri kullandı:

“Değerli başkanımız Sayın Ağaoğlu’nun neden istifa ettiğini kendisi bizzat açıklamadan bizlerin değerlendirme yapması doğru olmaz. Hepimiz için sürpriz oldu, açıklamasını beklerdik. Sayın başkan aday da olabilir ve ‘yeni ekiple yola devam edeceğim’ diyebilirdi, bu hakkıydı. Aksine, aday olmama gerekçelerini de diyebilirdi, ama her halükarda kongre sürecini onun yürütmesini beklerdik. İstifa etmenin anlamı yok.”

“İstifa nedeni yazılı açıklamada belirtilmemesi bizim için de sürpriz oldu”

Ahmet Ağaoğlu’nun istifa gerekçesinin yazılı açıklamada belirtilmediğine dikkati çeken Sürmen, diye konuştu:

“Geleneklere uygun olan, aday olmayan başkanların kongreyi yapıp görevi teslim etmesidir. Geçmişte Nuri Albayrak olağanüstü kongreyi yaptı, aday değildi ama istifa da etmedi. Aday değilsen bile istifa etmezsin, çünkü neden yok. İstifa nedeni yazılı açıklamada belirtilmemesi bizim için de sürpriz oldu. Sayın Ağaoğlu eğer aday olmayacaksa, böyle bir irade sergileyecekse genel kurulu yapıp yeni seçilen arkadaşlara görevi devredip ayrılması geleneklerimize uygundur.”

“Şampiyonluktan sonra yaşanan bu süreci kimse istemez”

Şampiyonluğun ardından böyle bir sürecin yaşanmasını camianın istemediğini belirten Sürmen, şöyle dedi:

“Şampiyonluktan sonra yaşanan bu süreci kimse istemez. Kurullar olarak bizler de istemezdik. Bildiğimiz kadarıyla yönetim kurulu içerisinde ‘kongre yapmayalım’ diye bir ses yok. Bize yansıyan durum, olağanüstü kongre mart ayında mı yoksa mayıs ayında mı olsun tartışmasıydı.”

“Trabzonspor ilk defa kriz yaşamıyor”

Olağanüstü kongre sürecinde tartışmalar ve spekülasyonlardan uzak durulması gerektiğini belirten Sürmen, şu ifadeleri kullandı:

“Trabzonspor ilk defa kriz yaşamıyor. Bugüne kadar bütün krizlerden sağlıklı şekilde çıkmıştır. Camianın sağlıklı altyapısı ve tecrübeleri vardır. O nedenle bundan da çıkacaktır. Vedalaşan arkadaşlara teşekkür edip saygı duymasını bilmeliyiz. Camiamız yeni gelecek adayları da aynı sevgi ve saygıyla dinleyip, hangisi karşılık görüyorsa onu tercih etmeliler. Gelinen noktada, Trabzonspor krizi büyütecek gereksiz tartışmaların içine camia çekilmemelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir