Almanya’da depremzedeler için yardım konseri: 2 saatte 1 milyon euro toplandı

Yeni eklenen Almanya’da depremzedeler için yardım konseri: 2 saatte 1 milyon euro toplandı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Suriye’de de can kaybına neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından dünya genelinde yardımlar sürüyor…

Almanya’da müzik grupları Die Toten Hosen ve Donots ile müzisyen Thees Uhlmann, depremzedeler için Düsseldorf şehrinde yardım konseri verdi.

2 saatte 1 milyon euro toplandı

Konser öncesinde satışa sunulan biletler, yaklaşık 1 dakika içinde tükendi.

Yardım etkinliği için hazırlanan özel tişörtler de konser sırasında satışa çıkartıldı.

Yaklaşık 11 bin kişinin katıldığı konserde, bilet satışından 600 bin euro ve bağışlarla da 400 bin euro olmak üzere 2 saat içinde toplam 1 milyon euro toplandı.

“Her bağış için sizinle birlikte mücadele ediyoruz”

Konser öncesi hayranlarına seslenen Die Toten Hosen grubunun solisti Campino, “Bizi burada bir araya getiren korkunç bir olay. Ve bu bir yas değil, mücadele gecesi olacak. Her bağış için sizinle birlikte mücadele ediyoruz.” dedi.

Campino konser sırasında Türkiye’deki deprem bölgesinde bir tanıdığının yakınları olduğunu söyleyerek, “Tanıdığım biri, insanların orada ölen akrabalarını aramak için saatler harcadığını ve mezarlıkların aşırı kalabalık olduğunu belirtti.” ifadelerini kullandı.

Duygusal anlar yaşandı

Campino’nun bu sözleri esnasında salonda duygusal anlar yaşandı.

Bağış çağrısına daha fazla erişim sağlamak için konser ülke çapında 6 radyo istasyonu tarafından canlı olarak yayınlandı.

Hiçbir sanatçı para almadı

Sanatçılar dahil hiç kimse konserden para almadı.

Düsseldorf Belediyesi etkinlik salonunu ücretsiz olarak kullanıma açtı ve bilet hizmeti sağlayıcısı herhangi bir ücret talep etmedi.

Bağış kampanyasına destek verebilmek isteyen binlerce kişi adeta birbirleriyle yarıştı.

Öğrenciler kumbaralarını boşalttı

Öğrenciler, bağış kampanyasına destek olmak için kumbaralarındaki son parayla, konser bileti satın aldı.

Konserin tüm geliri, afet bölgelerindeki çalışmalarını desteklemek için Kızıl Haç, Sınır Tanımayan Doktorlar ve Medico International’a gidecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir