Antalya’da kamp yapan Rus ve Ukrayna kulübü futbolcuları birbirlerine girdi

Yeni eklenen Antalya’da kamp yapan Rus ve Ukrayna kulübü futbolcuları birbirlerine girdi son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Antalya’da kamp yapan Rus ve Ukraynalı oyuncular arasında yaşanan olay sosyal medyanın gündemine oturdu.

Rusya ikinci lig takımı Shinnik Yaroslavl ve Ukrayna Ligi takımı FC Minaj oyuncuları, 7.8 büyüklüğündeki depremin ardından aynı yerde konaklamak zorunda kaldılar.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından iki halk arasındaki sinirlerin gerilmesiyle birlikte takımlar arasında büyük bir arbede çıktı. Kavganın şiddeti o kadar çok arttı ki bazı oyuncuların kemikleri kırıldığı bildirildi.

Kavga nedeni: Personele kaba davranış

Ukraynalı yayın kuruluşu Zorya Londonska’a göre, bir Minak oyuncusu Rus oyuncunun otel personeline uygunsuz davrandığını düşünerek hakkında yaptığı yorum sonrasında gerilimin yükseldiğini belirtti.

Daha sonra her iki taraftan diğer oyuncular da olaya dahil oldu ve koridorda arbede yaşandı.

Kavganın nedeninin tam olarak Rus oyuncuların otel çalışanlarına yönelik yüz kızartıcı davranışları ve Ukraynalı oyuncuların kışkırtıcı bağırışları olarak açıklandı.

Ruslar otelden ayrıldı

Olaydan sonra Ukraynalılar odalarına çekilirken Ruslar kendi aralarında kavgaya devam etti. Kavgayı ayırmaya çalışanlar Ukrayna’yı desteklemekle suçlandı. Polis olaya müdahale edip sinirleri yatıştırdı.

 Rus tarafı otelden tahliye edilerek bölgedeki başka bir otele yerleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir