Arnavutluk Başbakanı’ndan 20 milyon TL’lik bağış: Türkiye’nin yardımlarını unutmadık

Yeni eklenen Arnavutluk Başbakanı’ndan 20 milyon TL’lik bağış: Türkiye’nin yardımlarını unutmadık son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve  7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye, yardım için seferber oldu.

Türkiye’yi yasa boğan afetlerin ardından, hem ülkemizden hem dünyanın dört bir yanından depremzedeler için yardımlar toplanıyor.

Ortak yayınla depremzedeler için yardım toplandı

Bugün düzenlenen ve 200’ü aşkın televizyonda ekranlara gelen ortak yayın ile depremde zarar gören vatandaşlarımız için yardım kampanyası gerçekleştirildi.

Arnavutluk Başbakanı da kampanyaya katıldı

“Türkiye Tek Yürek” isimli yardım kampanyasına dünyanın dört bir yanındanda bağışlar geliyor. Bu gece yapılan kampanyaya yardım yapanlar arasında Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da vardı.

1 milyon Euro bağışladı

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama “Türkiye Tek Yürek” yardım kampanyasına telefon ile bağlanarak ülkesi adına 1 milyon Euro bağışladıklarını açıkladı.

Pazartesi günü ulusal yas ilan ettiler

Yaşanan vahim olaydan Arnavutluk olarak büyük üzüntü duyduklarını kaydeden Rama, pazartesi günü ulusal yas ilan ederek, ülkede bayraklarını yarıya indirdiklerini hatırlattı.

“Türkiye’nin bize yaptığı yardımları unutmadık”

“Elimizden gelen yardımı yapmak için yardım ekiplerimizi ve askerlerimizi gönderdik. Biliyoruz bizler küçük bir ülkeyiz. Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 depreminde bizler için yaptığını unutmadık. Türk halkını desteklemek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Türkiye’nin fantastik çabaları sayesinde her şeyin başarıya ulaşacağından eminim.”

diye konuştu.

Rama,

“Çok olmadığını, çok daha fazlasına ihtiyaç olduğunu biliyorum. Şu an elimizden gelen bu. Önemli olan kalplerimizin bir olması ve elimizden geleni yapmamız.”

ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir