Ayşe Kökçü’den Bizimkiler itirafı

Yeni eklenen Ayşe Kökçü’den Bizimkiler itirafı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

1989-2002 yılları arasında ekrana gelen Bizimkiler dizisinde Nazan karakterini canlandıran ünlü oyuncu Ayşe Kökçü, YouTube’da yayınlanan Armağan Çağlayan’ın programına konuk oldu.

 67 yaşındaki sanatçı, dikkat çekici itiraflarda bulundu. Hep uzun işlerde yer aldığını söyleyen usta oyuncu, 15 sezon boyunca yayınlanan ‘Bizimkiler’ dizisi hakkında ilk kez konuştu. 

Ayşe Kökçü, bir fenomene dönüşen ‘Bizimkiler’ dizisi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bir anda patladı”

O zamanlar tanınmış değilim, tiyatroda çalışıyordum. 1984 yılında Umur Bugay, ‘Bahar Noktası’ oyununda görmüş. ‘İlla bu oynasın’ demiş. Ben öyle başladım.

Dizi hiç aklımda yoktu. Dizi inanılmaz bir yere çıktı. İlk zamanlarında hiç tutmadı, hatta karikatürler vardı; ağır aksak, oturuyoruz, yemek sahneleri iki saat sürüyor.

Sonra birden bire dizide büyük bir patlama oldu. TRT’den özel televizyonlara transfer oldu. En son Show TV’deyken kalktı. Bu reytingler ile baş edemedi. En son süremiz 90 dakikaydı, daha fazla istemişler. Umur ‘Yapamayız’ dedi ve yayından kalktı.

Usta oyuncu, “Uzun süre aynı rolü oynamaktan mutsuz oldunuz mu?” sorusuna da cevapladı:

“Hep uzun süreli işler yaptım”

Mutsuz olmadım. Sanki bir evden diğer eve gider gibi olduk.
‘Lüküs Hayat’ da öyle. Zaman zaman sıkılıyorsunuz ama hep uzun süreli işler yaptım. ‘Kanlı Nigar’ beş sene sürdü, tek kişilik oyunum ‘Bir Kadın’ altı sene sürdü. Bunları yaptık, ‘İyi ki yapmışız’ diyorum, şimdi yok böyle güzel şeyler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir