Bakan Fatih Dönmez, depremzedeleri ziyaret etti

Yeni eklenen Bakan Fatih Dönmez, depremzedeleri ziyaret etti son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Depremin yarattığı hasar onarılıyor, ekipler vatandaşlara her türlü imkanı sunmaya çalışıyor.

Son olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, deprem felaketinden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’a geldi.

Depremzedelere kapılarını açan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nün konteyner kentinde incelemelerde bulunan Bakan Dönmez, depremzedelerle de yakından ilgilendi.

“Allah devletimizden razı olsun, fazlasıyla yardım geliyor”

Bakan Dönmez ile görüşen depremzedeler, “Evlerimizde hasar var ve girilecek gibi değil. Allah devletimizden milletimizden razı olsun. Bazı yardım gelmiyor, şu gelmiyor diyor ama fazlasıyla yardım geliyor. Çok şükür” dedi.

Adıyaman’ın eskisinden daha güzel olacağını ve 1 yıl içinde kalıcı konutlarında tamamlanacağını söyleyen Bakan Dönmez, başsağlığı dilerek, depremzedelerin ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

“Hızır gibisiniz, Hızır gibi yetiştiniz”

Çocuklara oyuncaklar dağıtan Bakan Dönmez ile sohbet eden bir depremzede kadın, “Hızır gibisiniz, Hızır gibi yetiştiniz” derken, bir başka kadın ise, “Kurtulduğumuza şükrediyoruz. Ailemden hayatını kaybedenler var. Allah kimselere bugünleri göstermesin. Allah devletimizden razı olsun. Buraya sığındık. Bize kapılarını açtılar. Bize bakıyorlar. 3 öğün sıcak yemek veriyorlar. Buranın sahibi kimse Allah bin kere razı olsun” deyince Bakan Dönmez, “Burasının sahibi sizsiniz” diyerek cevap verdi.

Bakan Dönmez, isteklerinin olup olmadığını sorduğu depremzedeler, “Allah bizim ömrümüzden alıp Cumhurbaşkanımızın ömrüne versin. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir