Bakan Murat Kurum: 14 Mayıs’ta Yeni Türkiye Yüzyılı’nın kutlayacağız

Yeni eklenen Bakan Murat Kurum: 14 Mayıs’ta Yeni Türkiye Yüzyılı’nın kutlayacağız son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

ensonhaber.com

Türkiye seçimlere adım adım yaklaşıyor…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbul’da düzenlenen Pendik Belediyesi Toplu Açılış Merasimine katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı olarak vatandaşlara birinci defa hitap eden Bakan Kurum, asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen 11 vilayette, devletin afet bölgesinden ayrılmadığını tabir etti.

“Nasıl bu zelzelede olduysak o afette de oradaydık”

Afet bölgesinde tüm vatandaşların muhtaçlıklarının karşılanması için gece gündüz çalışıldığını söz eden Bakan Kurum şöyle devam etti:

Hiçbir vatandaşımızı açta, açıkta bırakmadık. Daima onlarla beraberdik. Aslında kardeşlerim bizi güzel bilirler. Biz Elazığ’da, Malatya’da sarsıntı olduğunda yeniden kardeşlerimizin yanındaydık. Onlara kelam verdik, ‘bir yıl içerisinde konutları yapacağız’ dedik. Hamdolsun kelamımızı tuttuk. Akabinde hoş İzmir’imizde zelzele oldu. Yeniden biz oradaydık. Gittik ve vatandaşımızla birlikte enkaz alanlarında sabahladık. Sokak sokak, mahalle mahalle İzmir’imizde o Kılıçdaroğlu’nun genel lider olduğu, milletvekili olduğu İzmir’e gittik. Onların yapamadığını, biz yaptık aziz milletimize teslim ettik. Kastamonu, Bartın, Trabzon, Rize’de seller oldu. Biz tekrar Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oradaydık. Vatandaşlarımız için verdiğimiz kelamları bir bir tuttuk. Akabinde Antalya Muğla’da yangınlar oldu. Tarihinde görülmemiş yangınlarda süratli bir formda bütün köylerimizde, bütün ilçelerimizde vatandaşlarımızla bir bir arada olduk. Nasıl bu zelzelede olduysak o afetle de oradaydık. Süratli bir halde yapıtlarımızı ürettik. Eser siyaseti yaptık. Yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu anlayışla çalışıyoruz.

“Afetin üzerinden 63 gün geçmesine karşın, 11 vilayette bugün itibariyle tam 85 bin konutun üretimini başlatan diğer bir ülke bulamazsınız”

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde 11 vilayette kalıcı afet konutlarının süratle yükseldiğini vurgulayan Bakan Kurum şu sözleri kullandı:

Şu an vücudumuz burada olsa kalbimiz Hatay’da. Ruhumuz Kahramanmaraş’ta, aklımız Adıyaman’da fikrimiz Malatya’da. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu türlü bir afet karşısında afetin üzerinden 63 gün geçmesine karşın 11 vilayetimizde bugün itibariyle tam 85 bin konutun üretimini başlatan diğer bir ülke bulamazsınız! Diğer bir başkan göremezsiniz! Bu büyük Türkiye’nin gücüdür! Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğidir, vizyonudur. İnşallah vatandaşlarımıza sözlerimiz var. Mayıs sonu itibariyle 319 bin konutumuzun inşa sürecini başlatacağız. Daha evvelki zelzelelerde olduğu üzere bir yıl içerisinde afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz. Toplamda 650 bin konutumuzu tamamlayarak, inşallah sağlam inançlı konutlarımızı bitireceğiz. Önümüzdeki yıl Ramazan ayında, bayramda onların konuğu olacağız. Çaylarını içeceğiz, dualarını alacağız. İnşallah on bir vilayetimizi daima birlikte ayağı kaldıracağız.

“14 Mayıs’ta Yeni Türkiye Yüzyılı’nı kutlayacağız”

Bakan Kurum, devletin her vakit yapılan işlerle anıldığını tabir ederek şunları söyledi:

Bu güçlü irade eser ve hizmet siyasetinin öncüsü Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bugün Pendik’imizde, hoş Pendik’imizde 168 yapıtımızın açılışını yapıyoruz. Açılışını yapacağımız tüm yapıtlarımız Pendik’imize, Pendikli kardeşlerimize, gençlerimize, bayanlarımıza, çocuklarımıza güzel olsun diyorum. Biz Pendik’in her ilçesinde, her mahallesinde belediyemizle, milletvekillerimizle birlikte çalışıyoruz. Kentsel dönüşümden, toplumsal konut projelerine, millet bahçelerinden, yeşil alanların arttırılmasına kadar birçok işimizi, hizmetimizi sizlere daha âlâ bir kent sunabilmek ismine, daha âlâ bir gelecek sunabilmek ismine yapıyoruz. Zira ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’ diyoruz. Bizim aynamız daima eser oldu. Daima milletimize hizmet etmek oldu ve bu anlayışla çalıştık. Pendik’te Millet Bahçemizi bitirdik, sizlere teslim ettik. Artık de inşallah Nisan aynın sonunda fethin 570’inci yıl dönümünde Sultan Fatih’in kentinde Atatürk Havalimanı Millet Bahçemizi İstanbul’umuza, 39 ilçemize Türkiye’mize kazandıracağız ve orada büyük bir coşkuyla 14 Mayıs’ı kutlayacağız. Yeni Türkiye Yüzyılı’nı kutlayacağız.

“Kentsel ve sarsıntı dönüşümle ilgili bir çivi dahi çakmadılar”

Muhalefet belediye liderlerine yönelik kentsel ve zelzele dönüşümüyle ilgili bir çivi dahi çakmadıklarını kaydeden Bakan Kurum şu açıklamada bulundu:

Kentsel dönüşümle, sarsıntı dönüşümüyle ilgili bütçelerinde ‘her yıl 10 bin konut yapıp vatandaşlarımıza takviye olacağız’ demelerine karşın bir çivi dahi çakmadılar. Afetler oldu, afetlerde dışarıdalardı. İşte artık seçime girdik. Seçimde bu İstanbul’un hiçbir sorunu, hiçbir gereksinimi yok mu? Ankara’nın hiçbir muhtaçlığı yok mu? Nerede buraların belediye liderleri? Nerede burada Pendik’e hizmet edecek belediye lideri? Maalesef bulamıyorsunuz.

“İstanbul’da 650 bin konutun dönüşümünü tamamladık. Şu an alanda 90 konutumuzun dönüşümü devam ediyor”

2013 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde millete kelam verdiklerini anımsatan Bakan Kurum şu tabirleri kullandı:

Dedik ki bedeli ne olursa olsun dönüştüreceğiz. Ve bu kadim kentin insanına daha hoş bir hizmet sunabilmek için, İstanbul’umuzun 963 mahallesine hizmetlerimizi götürdük. Kentsel dönüşüm dedik, bugüne kadar İstanbul’da 650 bin konutun dönüşümünü tamamladık. Şu an alanda 90 konutumuzun dönüşümü devam ediyor. Ve İşte toplumsal konut dedik, Pendik’ten Göngören’e, Ataşehir’den Esenler’e, Kağıthane’ye ve Üsküdar’a kadar Yeditepeli İstanbul’umuzun her bir karışında gece gündüz demeden çalışıyoruz.

“13 Nisan’da Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Malatya’mızda 100 bininci konutumuzun kontratını imzalayacağız”

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesini açıkladıklarını tabir eden Bakan Kurum şöyle devam etti:

Hamd olsun 5 milyonu aşkın vatandaşımız başvurdu. Dediler ki; ’siz bu projeleri yapamazsınız. Siz afette yıkılan konutları yapamazsınız.’. Biz de onlara dedik ki; bakın sarsıntının üzerinden 63 gün geçti. 63 gün geçmesine karşın biz 78 bin konutumuzun mukavelesini yaptık. TOKİ ile 20 yılda 1 milyon 180 bin konutumuzu yaptık. İnşallah ayın 13’ünde Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Malatya’mızda 100 bininci konutumuzun kontratını imzalayacağız. Ve onlara Pendik’ten diyoruz ki; 20 yıldır bu ülke için, ülkenin geleceği, bu ülkenin çocukları için, bu ülkenin gençleri için okullardan hastanelere kadar, millet bahçelerinden yeniden stadyumlara kadar 20 yıldır 100 yılda yapılacak işleri nasıl yaptıysak, afet konutlarını da yapacağız, bu sarsıntı konutlarını da yapacağız. Diyorlar ki bu işlerin teminatı, garantisi kimdir? Onlara diyoruz ki bu işlerin teminatı da, garantisi de önderimiz, genel liderimiz, başkomutanımız Recep Tayip Erdoğan’dır.

“Pendik’te bin 747 konut, 280 dükkanımızın ihalesini yapıyoruz”

Bakan Murat Kurum konuşmasının devamında İstanbul’u dirençli hale getireceklerini de belirtirken, bu müjdeli haberi Pendikli kardeşleriyle paylaşmak istediklerini tabir etti. Bakan Kurum, “Pendik’imizde Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde kentsel dönüşüm projemiz var. 143 bin metrekarelik alanda bu projeyi hayata geçiriyoruz. Ve bu kapsamda iki etapta bin 747 konutumuzu tekrar 280 dükkânımızın ihalesini önümüzdeki hafta yapıyoruz. Hızla işe başlıyoruz. İnşallah buradaki konutlarımızı da 16 ay sonra Pendikli kardeşlerimize teslim etmeyi hedefliyoruz. Şimdiden hak sahibi kardeşlerimize iyi uğurlu olsun diyorum.” tabirlerine yer verdi.

“Herkesin İstanbul’u için, yapıtların İstanbul’u için, Türkiye Yüzyılı için aşkla, azimle, kararlılıkla çalışmaya davam edeceğiz”

Hiçbir vakit milletin karşısına boş vaatlerle çıkmadıklarını da belirten Bakan Kurum, konuşmasının son kısmında ise şunları söyledi:

Biz mazeretle değil, yapıtla, projeyle, hizmetle, muvaffakiyet kıssalarıyla milletimizin karşısına çıkan bir başkanın dava arkadaşlarıyız. Ve buradan Cumhurbaşkanımıza kelam veriyoruz. 14 Mayıs’ta Pendik’imizde, İstanbul’umuzda kardeşlerimizden, sizlerden aziz milletimizden alacağımız büyük takviyeyle Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden yeni bir destan yazacağız. Ve yeniden kelam veriyoruz. Herkesin İstanbul’u için, hepimizin İstanbul’u için, yapıtların İstanbul’u için, Türkiye Yüzyılı için aşkla, azimle, kararlılıkla çalışmaya davam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir