Banka hesabı olanlar acil durum! Listede ismi olanların hemen şubeye gitmesi gerekiyor! Yoksa paranız yanar!

Yeni eklenen Banka hesabı olanlar acil durum! Listede ismi olanların hemen şubeye gitmesi gerekiyor! Yoksa paranız yanar! son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Bankalarda hesabı olan bazı vatandaşlar, uzun süre bu hesaplarını kullanmayabiliyor ve işlem yapmıyor. 

Ancak bir zaman sonra bu hesaplar zaman aşımına uğrayabiliyor. Bankalar ise vatandaşların sıkıntı yaşamaması için duyuru yapıyor.

Bankalarda hesabı olan vatandaşların 10 yıl içerisinde hesaplarında işlem yapmamaları durumunda hesapları zaman aşımına uğradığı ifade edilerek Yapı Kredi Bankası müşterilerine bu konuda bir duyuru yaptı.

Banka tarafından yapılan duyuruda YTM’ye devredilmek üzere 01.01.2023 – 31.12.2023 tarihleri arasında zamanaşımına uğrayacak emanet ve alacaklar listesinin belli olduğu da paylaşıldı.

Bankada hesabı olanlar bu duyuru size!

Banka tarafından yapılan duyuruda on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde hesapların zamanaşımına uğrayacağı bildirildi. Bu zamanaşımında ise YTM’ye devredileceği aktarıldı.

Yapı Kredi 2023 YTM Zaman Aşımı Listesi kapsamında İsim Soyisim, Güvenlik Kodu girilerek sorgulama yapılacak. Bu sorgulamada ismi olanların ise hesaplarının zaman aşımına uğrayacağı bildirildi.

Yapı Kredi bankası tarafından yapılan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

“6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunun 83. Maddesine göre; yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve YTM’ye gelir kaydedilir.

Bankamızda 2023 yılında zamanaşımına uğrayacak yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar listesine zamanaşımı sorgulama ekranından ulaşılabilir. Listede bilgileri bulunan müşterilerimizin YTM’ye devir yapılacak tarihten önce şubelerimize başvurmaları gerekmekte olup, listede belirtilen tarihe kadar işlem yapılmaması halinde söz konusu kıymetler ilgili yönetmeliğin 24. Maddesi uyarınca yatırım hesaplarındaki her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezi hesaplarına devredilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir