Barış Atay, Can Atalay’ın cezaevinden çıkması için memleketi Hatay’dan değil Antalya’dan aday olmuş

Türkiye Emekçi Partisi (TİP), evvelki gün 49 vilayet ve 52 seçim bölgesinde gösterdiği milletvekili adaylarını Yüksek Seçim Konseyi’ne sundu.

BARIŞ ATAY HATAY’DAN FERAGAT ETMİŞ

Buna nazaran Barış Atay, büyüdüğü ve seçmen takviyesi bulunan kent Hatay yerine Antalya’da ikinci sıradan aday gösterildi. Hatay birinci sıradansa Seyahat tutuklusu avukat Can Atalay aday oldu.

“BARIŞ YOLDAŞIM ‘CAN ÇIKACAK’ DEDİ”

Önceki gün İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde milletvekili adayları tanıtım etkinliğinde konuşan Erkan Baş, ‘TİP’te sen ben hengamesi olmadığını’ söyleyerek şunları dedi; “TİP’in tahminen de Türkiye’de en güçlü olduğu yer: Hatay. Sevgili Barış yoldaşım dedi ki, ‘Can çıkacak!’ dedi, Can!”

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Baş’ın bu kelamlarının akabinde salonda alkış ve ıslıklar yankılanırken Atay’ın gözyaşlarını güç tuttuğu görüldü. Baş şöyle devam etti; “Herkes Türkiye Emekçi Partisi’ni bu gözle değerlendirsin. Herkesin anasının ak sütü üzere helal göreceği milletvekilliğini cezaevindeki yoldaşı çıksın diye, öbür bir turizm çalışanı yoldaşı milletvekili olsun diye bırakmış bir yoldaşımız var. Gurur duyuyoruz biz onunla!”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir