Burak Yılmaz’ın taktığı LGBT kaptanlık bandı, birtakım Türk futbolseverleri çılgına çevirdi

Hollanda Ligi’nin 26. haftasında Fortuna Sittard, deplasmanda Volendam’a 2-1 mağlup oldu. Müsabakaya birinci 11’de başlayan Burak Yılmaz’ın taktığı kaptanlık bandı dikkat çekti.

BİR KISMIN YANSISINI ÇEKTİ

Burak Yılmaz, Volendam karşısında LGBT’yi destekleyen ve gökkuşağı renklerinin bulunduğu “OneLove” kaptanlık bandını taktı. Tecrübeli golcünün, bandı takması toplumsal medyada birtakım Türk futbolseverlerin yansısını çekti.

“BUNU YAPACAK YANLIŞSIZ KİŞİ OLDUĞUMU DÜŞÜNMÜYORUM”

Hollanda Ligi’nin bir öbür grubu Feyenoord’un kaptanı ulusal futbolcu Orkun Kökçü ise LGBT destekçisi kol bandını takmayı reddetmişti. Kökçü daha evvel yaptığı açıklamada, “Herkesin istediğini yahut hissettiğini yapmakta özgür olduğuna inanıyorum. Yapılacak bu hareketin değerini çok âlâ biliyorum lakin dini inancım nedeniyle, bunu yapacak yanlışsız kişi olduğumu hissetmiyorum. Bu yüzden de bu kaptanlık bandını takarken rahat hissetmiyorum. Kimi insanların bu bahiste benim hakkımda hayal kırıklığı yaşayabileceğini iddia ediyorum. Niyetim muhakkak bu değil. Sözlerimin, bu duyguyu çabucak ortadan kaldırmayacağını bilsem de umarım dini sebeplerle aldığım bu karara hürmet gösterilir.” sözlerini kullanmıştı.

Burak Yılmaz’a gelen birtakım reaksiyonlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir