CHP listelerinde Mustafa Sarıgül sürprizi! Erzincan birinci sıradan aday gösterileceği sav edildi

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Parti genel merkezindeki toplantı, saat 09.30’da, Genel Lider Kılıçdaroğlu’nun sunuşu ile başladı. Toplantıda, 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili hazırlıklar masaya yatırılıyor.

4 PARTİ CHP LİSTELERİNDEN SEÇİME GİRECEK

Millet İttifakı çatısı altında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi ve ÂLÂ Parti, kendi logolarıyla ve listeleriyle seçime katılacak. Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi de adaylarını Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden gösterecek.

BUGÜN YSK’YA TESLİM EDİLECEK

Son halini Kılıçdaroğlu’nun verdiği milletvekili aday listesi, Parti Meclisinin onayına sunulduktan sonra gün içinde Yüksek Seçim Konseyine (YSK) teslim edilecek.

SARIGÜL ERZİNCAN BİRİNCİ SIRADAN ADAY İDDİASI

Öte yandan CHP’nin milletvekili aday listelerinde sürpriz bir ismin yer aldığı tez edildi. T24’ün haberine nazaran Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Erzincan birinci sıradan aday gösterilecek.

PM GECE BOYUNCA 5 SEFER ERTELENDİ

Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün saat 19.00’da başlaması planlanan PM, gece boyunca 5 kere ertelendi ve bu sabah yapıldı. Kılıçdaroğlu, PM öncesinde ise CHP Merkez İdare Konseyini (MYK) topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir