Cumhur İttifakı kararının akabinde DSP Eskişehir Vilayet Lideri Hüdaver Bekler istifa etti: Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Cumhur İttifakı’na katılması parti içinde kriz yarattı. DSP’de yaşanan peş peşe istifalara yenisi eklendi.

İL BAŞKANLIĞI MİSYONUNDAN İSTİFA ETTİ

DSP Eskişehir Vilayet Lideri Hüdaver Bekler, Genel Lider Önder Aksakal’ın aldığı kararı desteklemediğini belirtti. Vilayet Başkanlığı binasında partililerle birlikte açıklama yapan Bekler, Vilayet Başkanlığı misyonundan istifa ettiğini, seçimlerde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanak vereceklerini söyledi.

“KARARI ASLA DESTEKLEMİYORUZ”

Bekler, şu açıklamayı yaptı: “Genel Lider Sayın Lider Aksakal’ın, vilayet liderlerine ve Parti Meclisi’ne sormadan almış olduğu kararı asla desteklemiyoruz. Başkanlık Konseyi’ne, yalnızca teklif olarak sunduğu ve ferdi ikbal beklentisi uğruna Cumhur İttifakı’nı destekleme kararını, Parti Meclisi de onaylamazken; vilayet liderlerinden, görüş dahi alınmadan yapmış olduğu bu açıklamayı, mutlaka onaylamıyor ve bu zihniyetteki bir Genel Liderle da daha fazla çalışmayı uygun bulmuyoruz.

“KILIÇDAROĞLU’NA TAKVİYE VERMEYİ UYGUN BULUYORUZ”

Bugün prestijiyle, yıllardır büyük bir özveriyle emek verdiğim DSP Vilayet Başkanlığı vazifesinden istifa ediyorum. DSP parti üyeliğim, bundan sonra da devam edecek ve yakın tarihte yapılacak olan kurultayımızda, partimizin prensiplerini yaşatacak, yeni takımlarla yola devam etmeyi umut ediyorum. Bu ortada, muhalefetin güçlenmesi ve kesinlikle bu seçimleri kazanması için Eskişehir’de gerekli çabayı göstererek, Sayın Kılıçdaroğlu’na dayanak vermeyi uygun buluyoruz.”

DSP’DE PEŞ PEŞE İSTİFALAR

DSP Genel Lideri Başkan Aksakal’ın Cumhur İttifakı’nı destekleme kararının akabinde üst üste gelen istifa haberleri parti içinde sarsıntı tesiri yaratmıştı. DSP Genel Lider Yardımcıları Onur İste, Dilara Tambova ve Selçuk Karakülçe partiden istifa ettiklerini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir