Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Türkiye Tek Yürek’ ortak yayınına bağlandı

Yeni eklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Türkiye Tek Yürek’ ortak yayınına bağlandı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye’nin kalbi, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 depremle yara aldı.

Depremin ardından çalışmalar sürerken hızlı bir toparlanma sürecine girildi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde büyük bir yıkıma sebep olan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından tüm Türkiye yardım için seferber oldu.

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından milyonlarca vatandaş depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyalarına destek oluyor.

Tüm televizyonlarda ortak yapılan canlı yayında depremde zarar gören vatandaşlarımız için yardım toplanacak.

“Türkiye Tek Yürek” isimli yardım kampanyasında sevilen dizi ve program yüzlerinin toplayacağı yardımlar, AFAD ve Kızılay’a bağışlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayına bağlandı

Dijital, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası yaklaşık 200 televizyon ile 562 radyo katılımıyla yapılan ortak yardım kampanyası yayınına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bağlandı. 

Depremlerde yaşanılan yıkım sonrası yapılan ve devam eden çalışmalara değinen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Kahramanmaraş’ımızın iki ayrı ilçesinde 9 saat arayla yaşadığımız iki büyük deprem, 11 ilimizde yıkım ve yüreğimizi yakan can kaybına neden olmuştur. 

İlk günlerdeki eksiklikler, aksaklıklar kısa sürede giderilmiştir. Çalışmalar hızlandırılmıştır.  Herkese şükranlarımı sunuyorum. Dost ülkelere teşekkür ediyorum. 

İnşallah enkaz altında tek bir insanımızı bırakmayacağız.

“AFAD’a gelecek her kuruş depremzedelerimiz için kullanılacaktır”

Kabine üyeleri ve kabine toplantısına katılan kamu görevlileri olarak depremzedeler için toplamda 136 milyon 589 bin lira bağışta bulunduklarını hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yurt içinden ve yurt dışından AFAD hesaplarına gelecek her kuruş, depremzedelerimiz için kullanılacaktır. Tüm zamanların rekorunu kıracak bir rakamla milletimiz yüce gönüllülüğünü bir kez daha gösterecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir