Daha önce kimse duymamıştı! Araç sahiplerinin bilmesi gereken 8 hayat kurtaran yöntem…

Yeni eklenen Daha önce kimse duymamıştı! Araç sahiplerinin bilmesi gereken 8 hayat kurtaran yöntem… son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Aracınızı nasıl kullanacağınızı çok iyi biliyor olabilirsiniz. Silecekleri, radyoyu, klimayı nasıl çalıştıracağınızı bilebilirsiniz. Hatta aracınızın lastiklerini nasıl değiştireceğinizi de biliyor olabilirsiniz.

Ancak ihtiyacınız olan tek şey bu değil. Kullanma kılavuzunda bile bulamayacağınız basit ama hayatı kolaylaştıran ipuçları var.

Arabası olanlar ya da araba almak isteyenler için büyük önem taşıyan bu ipuçlarını mutlaka okuyun. Pişman olmayacaksınız. Hatta daha önce bilmediğiniz için başınızı taşlara vuracaksınız. İşte araçlarda hayat kurtaran o tüyolar…

1- Sıcak su ile çukur düzeltme

Pek çok insan, tam olarak doğru olmasa da, eziklerin onarılmasının zor olduğunu düşünüyor. Bir çaydanlık veya tencerede biraz su kaynatın, çukurun üzerine dökün ve ardından pompa yardımı ile çekin.

Arabanın gövdesindeki küçük bir göçük çok fazla endişe duymadan halledilebilir; hasar küçükse göçük tamamen giderilebilir. Ancak hasar önemliyse daha görünür olur ve aracın estetik çekiciliğini azaltabilir.

2- Kirli farlar ve diş macunu

Farlarınız pusluysa, belirli bir düzeltme için en yakın otomobil bayisine koşmayın! Evde sorununuza zaten bir çözüm bulmuş olabilirsiniz. Emayeyi temizleyen hafif aşındırıcılar içeren diş macununun, dişlerde olduğu kadar farlarda da etkili olduğu ortaya çıktı. Biraz diş macunu ve dirsek yağı ile farlarınız yeniden berrak olabilir!

3- Aracınızı doğuya bakacak şekilde park ederek buzlanmayı önleyin

Sabahları aracınızı güneşe bakacak şekilde park ederseniz, güneş ışınları önce ön camınızın buzunu çözecektir. Güneş doğduğunda işe gelirseniz, buz çözücünün tekrar ısınmasını beklemek zorunda kalmayacaksınız!

4- Tekerleklerinizi kola ile temizleyin

“Tekerlekleri temizlemek için kola kullanın” ifadesini muhtemelen milyonlarca kez duymuşsunuzdur, ancak kola ve bulaşık deterjanı karışımı, jantlarınızdaki tüm yol pisliğini ve fren tozunu temizleyebilir ve jantlarınızı parlatabilir. Bazı insanlar, gazozun sadece işleri daha yapışkan hale getireceğinden endişelenir, ancak deterjan kullanılarak bu önlenir.

5- Küçük çiziklerde oje kullanın

Arabanızın boyasında yalnızca küçük bir çizik veya çentik varsa, genellikle onu profesyonelce tamir ettirmek için harcanan paraya değmez. Görünümü elde etmek için sadece biraz oje gerekir. Arabanızın boyasını oldukça yakından eşleştirebilirseniz, biraz oje, çizikleri etkili bir şekilde kapatacaktır. Öyle ki, bakmadıkları sürece kimse onları fark etmeyecektir.

6- Lastik bantlarını telefon tutucu olarak kullanabilirsiniz

Eğer bir telefon tutacağınız yoksa üzülmeyin! Bir lastik bant kullanarak aynı sonucu elde edebilirsiniz. Konsolun içinden, telefonunuzun üst ve alt kısımlarından geçirin, ardından sabitlemek için havalandırma deliklerinden geçirin.

7- Lastiklerinize plastik şişeler koyun

Bazı soğuk kış gecelerinde kedilerin genellikle arabaların etrafında toplandığını fark etmişsinizdir. Bunun başlıca nedeni, soğutma motorlarının yakınında sıcaklık bulmaya çalışmalarıdır. Ne yazık ki, bu kedileri görmediğimiz zamanlar oluyor ve hatta motorda sıkışıp kaldıkları durumlar bile oluyor! Sadece lastiğin üzerine bir şişe yerleştirin ve kedi bu şekilde motora giremez. Bu basit tüyo ile bu kedileri güvende tutarken motorunuzu koruyun

8- Madeni para ile lastiğinizin durumunu kontrol edin

Bu kolay güvenlik adımlarını atarsanız, hayatınızı kurtarabilirsiniz. Bozuk parayı ters çevirin ve lastiklerinizin dişlerine yerleştirin. Paranın üçte biri lastiğin içindeyse sorun yok. Aksi durumda lastiklerin değiştirilmesi gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir