Deprem kenti enkaza çevirmişti… Adıyaman’da cami minaresi depremde devrildi: Bina hasar gördü

Yeni eklenen Deprem kenti enkaza çevirmişti… Adıyaman’da cami minaresi depremde devrildi: Bina hasar gördü son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Asrın felaketinde 24’üncü güne girildi…

Kahramanmaraş merkezli depremler, 11 ilde hissedildi.

Binlerce binanın yıkıldığı ve 45 binin üzerinde can kaybının yaşandığı afete ilişkin yeni görüntüler gelmeye devam ediyor.

Bu kez görüntüler depremin vurduğu Adıyaman’dan.

Çok sayıda binanın yıkıldığı kentteki Gölbaşı Abdullah Günaydın Cami de sarsıntıdan etkilendi.

Bir çocuk hayatını kaybetti

Cami minaresi yan tarafta bulunan 3 katlı Sevgi Dündar Apartmanı’nın üzerine devrildi. Minare apartmanın 3’üncü katını adeta ikiye böldü ve 4 parça haline geldi.

Yıkımdan dolayı apartman içerisinde bulunan 7 yaşlarındaki bir çocuğun enkaz altında kalarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

“15 camimizin 4’ü hariç 11’i ağır hasar aldı”

İlçede bulunan 15 camiden 11 tanesinin ağır hasarlı olduğunu vurgulayan Gölbaşı İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım, şöyle konuştu:

Hepimiz hem çok üzüldük hem de o gece dehşeti yaşadık. Sabah kalktığımızda minarenin 4 parçaya ayrıldığını gördük. Önce kimsenin enkaz altında kalmadığını düşünerek sevinmiştik ama ondan sonra 7 yaşlarındaki bir çocuğumuzun altında kaldığını ve vefat ettiğini duyunca da çok üzüldük. Şu an Gölbaşı merkez de 15 camimiz bulunmakta. Bu 15 camimizin 4’ü hariç 11’i ağır hasar aldı. Bunların maalesef yıkılması ve yeniden yapılması lazım, devletimiz çok şükür güçlü, milletimiz duyarlı. İnşallah bu yaralarımızı devlet ve millet iş birliğiyle saracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir