Depremde vefat eden Nilay Aydoğan’dan geriye kalan görüntüler

Yeni eklenen Depremde vefat eden Nilay Aydoğan’dan geriye kalan görüntüler son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Kahramanmaraş merkezli depremler spor camiasından da birçok canı alıp götürdü.

Onlardan biri de ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Çankaya Üniversitesi’nin formasını giyen milli basketbolcu Nilay Aydoğan oldu.

31 yaşındaki basketbolcu, Malatya’da ziyarete gittiği babaannesi Hacer Aydoğan ile birlikte çöken binanın enkazında kaldı.

Sürpriz yapmak istedi

Aydoğan’ın Hatay’da oynadığı maçın ardından milli maçlar nedeniyle lige verilen arada takımla Ankara’ya dönmeyip, babaannesi Hacer Aydoğan’a sürpriz yapmak için annesine ve ağabeyine haber vermeden Malatya’ya gittiği öğrenildi.

Nilay Aydoğan’ın, Malatya’da babaannesi Hacer Aydoğan ile depremden saatler önce sohbet ederken çektiği görüntüler, enkazda bulunan cep telefonunda ortaya çıktı.

Kızının Malatya’ya gittiğinden haberi olmadığını anlatan Sevgi Aydoğan, Nilay’ın fotoğraflarına bakarak ağladı.

“Malatya’da olduğunu benden sakladılar”

Deprem gecesi Nilay’ı aradıklarını ancak ulaşamadıklarını söyleyen Sevgi Aydoğan, şunları söyledi:

Hatay’dan takımla Ankara’ya döneceğini tahmin ediyordum. Meğer milli takım arasıymış, ben Ankara’da olması lazım diyordum. Hatay’da olamazdı. Meğerse Malatya’daymış, benden sakladılar. Ona hiç ulaşamadık hep aradık. Ben hep bir yerden çıkacak diye düşündüm. Benim Nilay’ım kardeşimdi, annemdi, ablamdı her şeyimdi. Ben onsuz hiçbir şey yapmazdım. Benim kolum, kanadım, her şeyimdi o benim. Ben bu yazı burada nasıl geçireceğim. Çok zor, çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir