Depremde yıkılan, acil yıkılacak ve ağır hasarlı bina sayısı 156 bin

Yeni eklenen Depremde yıkılan, acil yıkılacak ve ağır hasarlı bina sayısı 156 bin son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kilis’te Afet Koordinasyon Merkezi’ndeki toplantının ardından hasar tespit çalışmaları ve yapılacak yeni konutlar hakkında bilgi verdi.

156 bin bina yıkık ve ağır hasarlı

Bakan Kurum, depremden etkilenen bölgelerdeki hasar tespit çalışmalarına ilişkin şunları söyledi:

“Bugüne kadar 4 milyon 371 bin bağımsız bölümden oluşan 1 milyon 188 binanın incelemesi tamamlandı ve 507 bin bağımsız bölümden oluşan 156 bin binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğunun tespitini yaptık. Kilisimizde de 1575 binada 2 bin 366 bağımsız bölümün yine yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğunun tespitlerini yaptık.”

Orta, az ve hasarsız binalar yeniden incelenecek

Hatay’ın Defne ilçesinde 20 Şubat’ta meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremi hatırlatan Kurum,

“Bugüne kadar incelenmiş olan 43 bin 624 bina ve 125 bin 187 bağımsız bölümden oluşan orta hasarlı, az hasarlı ve hasarsız tüm yapıları tekraren inceleyeceğiz. Tekraren bu yapılara gidip tek tek bu yapıların 6,4 ve 5,8 şiddetli depremlerde hasarlarının durumlarını yeniden gözden geçireceğiz. Diğer bölgelerden gelen talepler de oldukça fazla, oralarda da tekrar tespitlerimizi yapacağız.”

diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir