Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta esnaf dükkan açtı

Yeni eklenen Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta esnaf dükkan açtı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketini yaşadı.

6 Şubat günü Kahramanmaraş’ta art arda meydana gelen  7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, Türkiye’nin bir bölümünde büyük yıkıma neden oldu.

11 ilin etkilendiği depremde toz dumana karışırken, acı bilanço her geçen gün ağırlaşıyor.

44 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği bölgede yaralar sarılıyor..

Enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü bölgede, bir yandan da hayat normale dönmeye başladı.

Depremde hasar görmeyen binalardaki iş yerleri açıldı.

“Maraş’ımıza faydamız dokunsun diye fırınımızı açtık”

Kadir Paşa Bulvarı’nda fırın işleten İbrahim Kahveci, babasını depremde kaybettiğini, cenaze töreninin ardından iş yerini açıp vatandaşlara hizmet verdiğini söyledi.

Kahveci, “Çok büyük bir felaket yaşadık. Herkes gibi bizim de kayıplarımız var. Maraş’ımıza faydamız dokunsun diye fırınımızı açtık. Vatandaşlar da bize dua etti.” dedi.

“Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz”

Körmen, “Herkese geçmiş olsun. Burada tüm vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz, onların hizmetindeyiz.” diye konuştu.

“Vatandaşlar mağdur olmasın diye iş yerimizi açtık”

Akpınar, “Mahallemizde çok sayıda bina ve iş yeri hasar gördü. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Bizim de akrabalarımızdan enkaz altında kalanlar oldu. 22 yıldır burada esnafım. Vatandaşlar zor durumda kalmasın, mağdur olmasın diye depremin ardından iş yerimizi açtık. Hem hayır kazandık hem ticaretimizi yaptık.” sözlerini sarf etti.

“Esnaf dükkanını açacak ki hayat normale dönecek”

Ahmet Uncu Caddesi’ndeki iş yerinde lastik tamirciliği yapan Hasan Tunç ise çok büyük bir deprem yaşandığını dile getirerek, bir daha böyle bir afetin yaşanmaması dileğinde bulundu.

Tunç, “Burada vatandaşlara hizmet veriyoruz. Esnaf dükkanını açacak ki hayat normale dönecek. Kimse içine kapanmayacak.” ifadesini kullandı.

Motosikletinin lastiğini tamir ettiren Yakup Eser de kentte birçok yeri gezdiğini, ancak iş yerlerinin kapalı olduğunu anlatarak, Hasan Tunç’un iş yerinin açık olduğunu görünce aracının lastiklerini tamir ettirme fırsatı bulduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir