Depremlerin ardından bin 275 kilometrelik demir yolu hattında hasar oluştu

Yeni eklenen Depremlerin ardından bin 275 kilometrelik demir yolu hattında hasar oluştu son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye acı felaketin ardından yaralarını sarmaya çalışıyor. 

Binlerce vatandaşın evsiz kaldığı Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 43 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti. 

Öte yandan yaşanan felaketin bilançosu her geçen gün yürekleri burkuyor. 

Bin 275 kilometrelik demir yolu hasar oluştu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden geçen toplam bin 275 kilometrelik demir yolu hattında büyük hasar meydana geldi.

Ekiplerin çalışmasıyla bin 167 kilometrelik hat, onarılarak yeniden ulaşıma açıldı.

Kalan bölümde ise çalışmalar sürdürülüyor.

Travesler havada asılı kaldı

Depremin en çok etkilediği ve büyük hasara yol açtığı Adıyaman’da Gölbaşı ilçesinden geçen demir yolu hattındaki raylar kıvırılırken, rayların bağlandığı travesler ise havada asılı kaldı.

Suçatı-Gölbaşı arasında yer alan 71 km’lik alanda adeta yılan gibi kıvrılan raylar yerlerinden sökülerek çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

“60 bin ton demir yolu rayı sevk etti”

İki ayrı deprem sonrası tahrip olan demiryollarındaki raylar için Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) üretimi hızlandırarak bölgeye ray sevkiyatlarını hızlandırdı.

Türkiye’nin ilk ve tek ray üreticisi olan KARDEMİR, tahrip olan demir yollarının yeniden ulaşıma açılması için üretimini hızlandırarak, TCDD ve alt yüklenicileri dahil 60 bin ton demir yolu rayı sevk etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir