Depremzede Muhammet, Kerem Aktürkoğlu’yla tanışmak istiyor

Yeni eklenen Depremzede Muhammet, Kerem Aktürkoğlu’yla tanışmak istiyor son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye’de, 6 Şubat 2023 tarihinde büyük bir acı yaşandı.

Saat 04.17’de ülke tarihinin en büyük depremlerinden biri meydana geldi. Aynı gün saat 13.24’te ise yaşanan bir diğer büyük depremin ardından binlerce vatandaşımız yaşamını yitirdi. 

Dulkadiroğlu ilçesindeki 5 katlı binanın son katında depreme yakalanan ve babasının bedenini siper etmesiyle enkazdan sağ çıkarılabilen Muhammet Akyol, annesi ile ağabeyiyle çadır kentte yaşamını sürdürüyor.

Babası Muhammet’in futbolcu olmasını istiyordu

Yaşamını yitiren babasının futbolcu olmasını istediği Uludazspor altyapı oyuncusu Akyol, Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu ile futbol oynamayı arzuluyor. Akyol, depremin son saniyelerinde uyandığını ve babasının vücudunu siper etmesinin ardından binanın yıkıldığını anlattı.

“3 saat enkazın altında kaldık”

Enkaz altındayken zor nefes aldığını belirten Akyol, şunları dedi:

“3 saat enkazın altında kaldık ve babama seslendik ama ses alamadık. Annem babamın eline dokundu ama babamdan ses çıkmadı. Eski bakkal vardı, o bizi kurtardı.”

Akyol, deprem nedeniyle annesi ve ağabeyinin yaralandığını söyledi.

“Futbolcu olmak istiyorum”

Babasının canını feda ederek annesini, ağabeyini ve kendisini hayata bağladığını dile getiren Akyol, “Kahramanım.” dediği babasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, şu şekilde konuştu:

“Babamın, benim futbolcu olmamla ilgili hayali vardı. Babam küçükken altyapıda oynamış. Seçilmiş ama dedem oynamasına izin vermemiş. Babam, futbolcu olmamı çok istiyordu. Şimdi sıra bende. Futbolcu olmak istiyorum.”

“Kerem ağabeyin hayranıyım ve onu çok seviyorum”

Akyol, şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu ile futbol oynama hayalim de var. Kerem ağabeyin hayranıyım ve onu çok seviyorum. Onunla futbol oynamak ve görüşmek istiyorum. Gelecekte Galatasaray’da büyük bir futbolcu olmak istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir