Depremzedeler için Avrupa’dan yardımlar gelmeye devam ediyor

Yeni eklenen Depremzedeler için Avrupa’dan yardımlar gelmeye devam ediyor son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

İtalya’da Milano, Roma, Venedik ve Brindisi kentlerindeki merkezlerde depremzedeler için toplanan yardım miktarı 100 tonu geçti.

Yardımlar peyderpey Türk Hava Yolları (THY) uçakları, gemiler ve tırlar vasıtasıyla deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere Türkiye’ye gönderildi.

32 tonluk yardım malzemesi yola çıkacak

Bu arada, Akdeniz ülkesi Malta’da da halihazırda yaklaşık 32 tonluk yardım malzemesinin bugün Mersin Limanı’na gidecek gemiyle yola çıkarılacağı ayrıca 60 tonluk yardım malzemesinin de bir sonraki seferde sevk edilmek üzere limanda beklediği öğrenildi.

Vatikan’dan yardım

Malta’da toplanan yardımların da bir kısmı THY’nin günlük seferleriyle Türkiye’ye gönderilmeye devam ediyor.

Vatikan’ın da deprem bölgelerindeki vatandaşlara ulaştırılması için Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliğine 5 ton dayanıklı gıda ve hijyen malzemesi teslim ettiği öğrenildi. Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda da Vatikan’a desteği dolayısıyla teşekkür edildi.

İsviçre’de yaşayan Türklerden 27,5 tonluk yardım malzemesi gönderildi

Diğer yandan, İsviçre’nin batısında yaşayan Türk toplumunun Türkiye’deki depremzedeler için topladığı 27,5 tonluk yardım malzemesi Türkiye’ye gönderildi.

Yardımların, THY’ye ait kargo uçağına yüklenişi sırasında Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosu İpek Zeytinoğlu Özkan ve diğer yetkililer de hazır bulundu. THY, depremzedeler için toplanan yardımları ücretsiz taşıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir