Destici’den çok konuşulacak HÜDA PAR yorumu: Muhalefetin eline koz verildi

Büyük Birlik Partisi (BBP) önderi Mustafa Destici tv 100 canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. HÜDA PAR’ın AK Parti listelerinden seçime girmesini yanlışsız bulmadığını söyleyen Destici, çok konuşulacak bir çıkışa imza attı.

Destici’nin açıklamaları şöyle:

“HÜDA PAR’ın parti programında yazan olumsuzlara katılmıyorum ancak teröre ve şiddete bulaşmadığı sürece herkes fikrini söyleyebilir. Özerklik, ana lisanda eğitim üzere telaffuzlar fikir hürriyetidir. Kâfi ki bunları terör ya da şiddetle gerçekleştirmeye çalışmasınlar. Birebir HDP üzere. HDP eşittir HÜDA PAR değildir. HÜDA PAR’ın şu anda bir terör örgütüyle ilgili irtibatı yoktur.

“YANLIŞ OLDUĞUNU SAYIN CUMHURBAŞKANINA İLETTİM”

HÜDA PAR içerisinden kimi yöneticilerin ‘Hizbullah terör örgütü değildir’ telaffuzları hakikat değildir. Terör örgütü hangi mensuba ilişkin olursa olsun terör örgütüdür. HÜDA PAR’ın AK Parti listelerinden seçime girmesi AK Parti’nin bileceği iş. Ben BBP olarak HÜDA PAR’la bu türlü bir işbirliği yapmam. Ben bunu gerçek bulmadığımı sayın Cumhurbaşkanına ilettim.

“BİZİM ULUSAL GÖRÜŞÜMÜZE UYMUYOR”

HÜDA PAR Cumhur İttifakı’nda değildir, yalnızca AK Parti listelerinden seçime giren bir partidir. HÜDA PAR’ın terörle ilişkilendirilmesine ait algı yapılıyor. Muhalefetin eline koz verildi. Ne getirir ne götürür bunun hesabı yapıldı mı bilmiyorum. Bu bizim ulusal görüşümüze uymuyor. Dediğim üzere ben bu türlü bir işi teğe bir yapmam”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir