Dmitriy Medvedev’den Ukrayna uyarısı: Almanya’nın kuracağı fabrikayı vururuz

Yeni eklenen Dmitriy Medvedev’den Ukrayna uyarısı: Almanya’nın kuracağı fabrikayı vururuz son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Alman savunma şirketi Rheinmetall, Ukrayna’da Panther tipi tank üretimi için fabrika kurmak istediğini duyurdu.

Şirketin CEO’su Armin Papperger, “Yaklaşık 200 milyon euro ile yılda 400 Panther (tipi tank) üretecek bir Rheinmetall fabrikası Ukrayna’da kurulabilir.” dedi.

Almanya’yı fabrika konusunda uyardı

Almanya merkezli şirketin Kiev’e yönelik mesajı, Moskova’da yankılandı. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, tehdit dolu bir açıklama yaptı.

Medvedev, “Rheinmetall tank fabrikasının inşasıyla ilgili haberler, Kiev rejiminin ilkel trollüğüne benziyor.” dedi.

‘Kalibr füzeleriyle vururuz’ tehdidi

Fabrikanın kurulmasıyla ilgili uyarıda bulunan Medvedev, aksi halde bu yapıyı “usulüne uygun olarak Kalibr füzeleri ve diğer cihazlarla işaretleyeceklerini” söyledi.

Gözden Kaçmasın Alman Rheinmetall şirketi: Panther tankı üretimi için Ukrayna’da fabrika kurmak istiyoruz Haberin Detayları

Medvedev: Gece gündüz çalışıyoruz

Eski Rusya Devlet Başkanı Medvedev, Moskova’nın Ukrayna’daki kuvvetlerinin füzelerinin bitmek üzere olduğu görüşüne karşı çıkarak, ülkedeki fabrikaların savunma siparişlerindeki katlanarak artan artışı karşılamak üzere gece gündüz çalıştığını söylemişti.

“Askeri üretim 10 kat arttı”

Medvedev, Moskova’nın bazı fabrikalarda askeri üretimi “on kat” artırdığını ve avantaj elde etmek için Ukrayna tarafından Rusya’nın kontrolündeki bölgelere ateşlenen silahları yakından incelediğini dile getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir