Düzce’de havalar ısınınca balık fiyatları da düştü

Yeni eklenen Düzce’de havalar ısınınca balık fiyatları da düştü son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Düzce’de son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte balık tezgahlarında fiyatlar düşmeye başladı. balıkçılar sezonu bitmeden bol bol hamsi yenmesini öneriyor.

100 liradan alıcı bulan hamsi ise 20 liraya düştü

Geçtiğimiz günlerde kilosu 200 liraya çıkan istavrit 80, 80 liradan satılan mezgit 50, 100 liradan alıcı bulan hamsi ise 20 liraya kadar geriledi.

“Bu hafta fiyatlar yarıya düştü”

Tezgahlarda çeşitliliğin fazla olduğunu söyleyen balıkçı Hülya Kılıç, geçen hafta fiyatların çok yüksek olduğunu dile getirerek şu bilgileri verdi:

Bu hafta hemen hemen yarı yarıya düştü. Havanın kötü olması ve balığa çıkılamaması haliyle fiyatları etkiliyor. Bu hafta tezgahlarımız gayet iyi durumda. Hamsinin kilosu 20 lira, istavrit geçen hafta 200 liraydı, bu hafta ise 80 lira oldu. Mezgitin kilosu 80 liraydı, bu hafta 50 lira oldu. Çupralar ve levrekler var.

“Hamsinin sezonu bitmek üzere”

Palamudun az miktarda çıktığını, hamsinin de sezonunun bitmek üzere olduğunu ifade eden Kılıç, “Hamsinin artık dönemi bitecek. Bence bitmeden bol bol hamsinin tüketilmesi gerekiyor. Tezgahımızdaki balıkların her birini öneririm, her biri çok lezzetli.” dedi.

Gözden Kaçmasın Marmara Denizi ve boğazlarda hamsi avı yasaklandı Haberin Detayları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir