DÜZGÜN Parti’de listelerin açıklanmasına saatler kala sürpriz gelişme! Aytun Çıray milletvekilliği adaylığından çekildi

Millet İttifakı paydaşlarından İyi Parti‘nin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Şurası’na (YSK) teslim etmesine saatler kala dikkat çeken bir gelişme yaşandı. UYGUN Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, Milletvekilliği adaylığından çekildi.

MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

Çıray haberi Twitter hesabından duyurdu. Çıray’ın bundan sonraki süreçte, UYGUN Parti’nin baraj altına düşen oylarını yükseltmek için çalışacağını söylemesi dikkat çekti.

“BARAJ ALTINA DÜŞEN OYLARIMIZI YÜKSELTMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIM”

Çıray, paylaşımında şu sözlere yer verdi: “14 Mayıs sonrası Türkiye’ye farklı yerde katkıda bulunmak umuduyla DÜZGÜN Parti milletvekili adaylığımdan feragat ediyorum. İzmir’de saygıdeğer Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olması ve kriz sonrası baraj altına düşen oylarımızı yükseltmek için çok çalışacağım. Yaşasın Atatürk!”

“300 ÇOĞUNLUĞUNU AŞAMAZSAK KILIÇDAROĞLU TOPAL ÖRDEK OLUR”

Öte yandan Aytun Çıray, katıldığı bir YouTube yayınında ittifak olarak Meclis’te çoğunluğu sağlamaları gerektiğini belirtmişti. Çıray, “Bizim Millet İttifakı olarak iki tane gayemiz var. Birinci evrede 300 milletvekili yüzde yüz aşmalıyız. Zira Kılıçdaroğlu lider seçilecek. Şayet 300 çoğunluğunu aşamazsak Kemal Kılıçdaroğlu topal ördek olur. Yani parlamentoda çoğunluğu kaybeden bir cumhurbaşkanının rahat çalışması, kararlar çıkarması zordur” demişti.

“OY ORANI KRİZLE BİR ÖLÇÜ AŞAĞIYA DÜŞTÜ”

İYİ Parti önderi Meral Akşener’in 6’lı Masa’dan kalktığı süreçte oy oranlarının düştüğünü söyleyen Çıray, “Oy oranı sıkıntısına gelince; bu krizden evvel oy oranımız 17-20 bandındaydı. Evet, o krizle bir ölçü aşağıya düştü. Artık tekrar 15 bandına oturuyoruz. Seçim bittiğinde 17 bandında olacağımızı düşünüyorum.” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir