DÜZGÜN Partili Süleyman Şenol’dan Meral Akşener’de zehir zemberek kelamlar: Fazilet sahibi değil

Yeni eklenen ÂLÂ Partili Süleyman Şenol’dan Meral Akşener’de zehir zemberek kelamlar: Fazilet sahibi değil son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

ensonhaber.com

14 Mayıs seçimleri öncesi milletvekili aday listelerinin teslimi için verilen mühlet dolarken siyasi partiler listeleri Yüksek Seçim Şurası’na (YSK) sundu.

Millet İttifakı ortaklarından GÜZEL Parti’nin listesi de muhakkak oldu.

İYİ Partili adaydan zehir zemberek sözler

Konya’dan ÂLÂ Parti milletvekili adayı olan Süleyman Şenol, partisinin açıkladığı milletvekilliği aday listesinde istediği sıra yer almadığı için partisinden istifa ettiğini ve adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Şenol, toplumsal medya hesabından YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’i, “İlkeli siyasetin ülkeyi yönetebilme kabiliyetini gösteren en temel fazilet olduğuna inanıyorum. Bu fazilete sahip olmayan bir genel liderin milletimizi geçtiği bu darboğazdan kurtarmaya ehil olmadığını düşünüyorum” tabirleriyle sert halde eleştirdi.

“Kurucu amaçlardan saptı”

Şenol, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Yıllardır milletimize hizmet etmek şiarıyla verdiğim siyasi gayretin son merhalesinde DÜZGÜN Parti Konya 5. sıradan aday olarak belirlendiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Tüm siyasi hayatımı verilen kelamları namus bilerek, edilen yeminleri kanun addederek geçirmiş bir siyasetçi olmanın öz şuuruyla unsurlu siyasetin ülkeyi yönetebilme kabiliyetini gösteren en temel fazilet olduğuna inanıyorum. Bu fazilete sahip olmayan bir genel liderin milletimizi geçtiği bu darboğazdan kurtarmaya ehil olmadığını düşünüyorum. Dürüstlüğü önceleyen unsurlu duruşumun karşılık bulmaması, parti mensuplarının şahsi menfaatlerinin ulusal menfaatlerimizin önüne geçmesi ve parti içerisinde süregelen akıl tutulmasının mensubu olduğum partinin ve başkanının ülkenin geleceğine istikamet verebilecek bir yetkinliğe ve güvenilirliğe sahip olmadığını göstermesi sebepleriyle milletvekili adaylığımda ve kurucu maksatlarından sapan GÜZEL Parti’den istifa ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir