Erbakan ittifak kararını açıklarken herkes gerisindeki Davut Güloğlu’na odaklandı: Burada ne işi var?

Seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler ittifaklarını güçlendirmek için çalışmalara sürat verdi. Bu kapsamda AK Parti, bir müddettir Yine Refah Partisi (YRP) ile Cumhur İttifakı’na katılmaları için görüşüyordu. YRP Genel Lideri Fatih Erbakan, bugün kameralar karşısına geçerek parti olarak aldıkları kararı açıkladı.

“HERHANGİ BİR İTTİFAKA DAHİL OLMAYACAĞIZ”

Yeniden Refah’ın emin adımlarla yoluna devam ettiğini söyleyen Erbakan, “Yetkili heyetlerimiz ve teşkilatlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz son derece kapsamlı istişareler sonucunda milletvekili seçimlerine rastgele bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak gitme kararı aldık. Milletimiz Tekrar Ulusal Görüşü ve Yine Refahı özlemektedir. 100 günlük planlarımız hazır. Allah isteği için çalışacak takımlarımız hazır. Tekrar iktidara gelecek ve bu milletin yüzünü Tekrar Refahla güldüreceğiz inşallah.” dedi.

DAVUT GÜLOĞLU’NU GÖRENLER ŞAŞIRIP KALDI

Erbakan bu açıklamayı yaparken parti kurmaylarıyla birlikte kameralar karşısına geçti. Erbakan’ın ardında yer alan bir isim ise tüm dikkatleri üzerine çekti. Ünlü müzikçi Davut Güloğlu’nu ekranlarda görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Görüntünün gündem olması sonrası toplumsal medyada”Davut Güloğlu’nun burada ne işi var?” üzere birçok yorum yapıldı. İşte yapılan paylaşımlardan kimileri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir