Erbakan’dan “Cumhur İttifakı’na neden katılmadınız?” sorusuna cevap: Parti heyetlerimiz bu türlü uygun gördü

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan bugün parti binasında düzenlediği basın toplantısında Cumhur İttifakı’ndan gelen daveti kabul etmediklerini ve seçime tek başına gireceklerini açıkladı.

ADAYLIK İÇİN MÜRACAATTA BULUNDU

Erbakan açıklamalarının akabinde Yüksek Seçim Konseyi’ne (YSK) gelerek 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçiminde cumhurbaşkanı adayı olabilmek için müracaatta bulundu.

“İNŞALLAH ÜLKEMİZ İÇİN İYİ OLUR”

Herhangi bir ittifaka dahil olmadan seçimlere girme kararı aldıklarını yineleyen Erbakan, “Yine 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde de Yine Refah Partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz Yüksek Seçim Heyetimize müracaatımı yaptım. İnşallah ülkemiz için, milletimiz için ve bütün insanlık için bu adımlarımızın iyi olmasını diliyorum” dedi.

‘İKİNCİ TUR’ YANITI

İkinci çeşitte rastgele bir ittifaka dahil olup olmayacaklarını yanıtlayan Erbakan, “Eğer ikinci tipe kalırsa konuşulacak mevzular. Tekrar yetkili kurullarımızla, teşkilatlarımızla istişare ederek adım atarız” tabirlerini kullandı.

“ZAMANI GELDİĞİNDE AÇIKLARIZ”

Cumhur İttifakı’na katılmama sebeplerine yönelik gelen soruya ise Erbakan, “Zamanı geldiğinde teferruatlı halde açıklarız. Şimdilik bu kadarla yetinelim. Sonuç olarak biz bu tarafta karar aldık. Bu türlü olmasını parti konseylerimiz uygun gördüler. Biz de o denli uygun gördük. İnşallah güzel olur” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir