Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Ankara 1. bölgeden aday oldu

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenirken, partilerin milletvekilliği aday listelerini Yüksek Seçim Konseyi’ne teslim etmek için önlerinde sırf birkaç saatleri kaldı.

DEVA PARTİSİ KONTENJANINDAN ADAY OLDU

CHP’nin saat 14.00’te YSK’ya teslim etmesi beklenen aday listesi de netleşmeye başladı. Ankara kulislerine düşen son dakika bilgisine nazaran eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. Bölgeden 4. Sırada milletvekili adayı oldu.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin.

SADULLAH ERGİN KİMDİR?

1964 yılında Hatay’da doğan Sadullah Ergin, birinci orta ve lise tahsilini Hatay’da tamamladı. 1987 de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

AK PARTİ’DE VİLAYET BAŞKANLIĞI YAPTI

5 yılVakıflar Genel Müdürlüğünün avukatlığını yaptı. 2002 ye kadar hür avukat olarak çalıştı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti‘de vilayet başkanlıkları yaptı.

4 YILI AŞKIN MÜHLET ADALET BAKANLIĞI YAPTI

2002 seçimlerinde AK Parti Hatay milletvekili olarak Parlamentoya girdi. 6 yıl küme lider vekilliği ve 4 yılı aşkın bir müddet Adalet Bakanlığı yaptı. 2015 haziranında üç periyot milletvekilliğini tamamladı ve sonrasında yapılan hiçbir seçimde aday olmadı. Sadullah Ergin evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir