Sadullah Ergin’in CHP listelerinden aday gösterilmesine en sert reaksiyon Canan Kaftancıoğlu’nun eşinden geldi: Avucunu yalarsın

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in CHP listelerinden aday gösterilmesine Canan Kaftancıoğlu’nun eşinden sert bir reaksiyon geldi. Naki Kaftancıoğlu, Ergin’e, “Sen adalet bakanı olarak adaletsizliğin temsilcisiydin. Sen AKP’nin kabahatlerinin en süratli savunucusuydun. Sen benim oyumla meclise girecek misin? Avucunu yalarsın!” dedi.

Devam

Ankara kulislerini sallayan sav: CHP, Sadullah Ergin’i adaylıktan çekmek için DEVA’dan farklı bir isim talep etti

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi parti içinde tartışmalara neden olurken, CHP’den reaksiyonlara “Tepkiler olur, yansılar olacaktır. 2018’de ve ondan evvelki seçimlerde de oldu” karşılığı gelmişti. Yapılan açıklamaya karşın CHP’nin Sadullah Ergin’i adaylıktan çekmek için DEVA Partisi’nden farklı isim istediği savı Ankara kulislerinde büyük ses getirdi.

Devam

İzmir’de CHP seçim ofisine taşlı saldırı! Gözaltına alınan şüphelinin husus bağımlısı olduğu tez edildi

İzmir’in Konak ilçesindeki CHP seçim ofisine taşlı hücum düzenlendi. Husus bağımlısı olduğu sav edilen saldırgan taşı fırlatarak olay yerinden kaçarken, şikayet üzerine polis takımları tarafından gözaltına alındı. CHP Konak İlçe Lideri Akın Büyükoğullarından, saldırganın birinci sözünde “CHP olduğu için kırdım” dediğini aktarırken, “Bu atağın kasıtlı olduğunu düşünüyoruz. Biz bu seçimleri kardeşlikle götürmek istiyoruz” diye konuştu.

Devam

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in aday gösterilmesine ait reaksiyonlara CHP’den birinci cevap

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi bir bölümün büyük reaksiyonunu çekti. Kamuoyundaki yansılara karşılık veren CHP Parti Örgütü ve Örgüt İdarelerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Tepkiler olur, reaksiyonlar olacaktır. 2018’de ve ondan evvelki seçimlerde de oldu. Kıymetli olan bunların üzerinden sistemi değiştiriyor ve Türkiye’nin önünü açıyor olmamız” diye konuştu.

Devam

“Karısı GÜZEL Parti’den, kocası CHP’den aday” savları sonrası Ece Güner sessizliğini bozdu: Geçen yıl boşandık

ÂLÂ Parti’den milletvekili adayı olan avukat Ece Güner’in, eşi Erdoğan Toprak tarafından CHP’den aday yapılmak istendiği, lakin parti tüzüğü buna müsaade vermeyince devreye Meral Akşener’in girdiğini öne sürüldü. Kelam konusu savlara sert cevap veren Güner, “Sayın Erdoğan Toprak’ın eşim olduğu söz ediliyor. Bu haberler hakikat değil. Sayın Toprak’la geçen yıl boşandık. Seçimler öncesi sayın Akşener bana teveccüh gösterip adaylık teklif etti.” dedi.

Devam

CHP’den aday gösterilmesi tartışmalara neden olan Sadullah Ergin’den birinci açıklama

14 Mayıs seçimleri için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Heyeti’ne teslim eden CHP, listede sürpriz bir isme de yer verdi. Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterildi. Adaylığı ile CHP içinde çeşitli tartışmalara neden olan Ergin sessizliğini bozarak “Seçim işbirliği protokolü çerçevesinde DEVA’nın öteki adayları üzere CHP listesindeyim. Bu Deva’nın tasarrufu. CHP’ye yüklenilmesini gerçek bulmuyorum” dedi.

Devam

“Camide bira içtiler” tezini yalanlayan müezzin Fuat Yıldırım, CHP İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı

CHP’nin bugün YSK’ya teslim edeceği milletvekili aday listeleri netleşmeye başladı. Seyahat Parkı aksiyonları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Camide bira içtiler” açıklamasını “Ben din adamıyım, palavra söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyerek yalanlayan Bezmialem Valide Sultan Mescidi’nin o dönemki müezzini Fuat Yıldırım, CHP İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı oldu.

Devam