Mescitte bira içtiler savını yalanlayan müezzin Fuat Yıldırım: İnandığım doğruların takipçisi olmak için CHP’den aday adayı oldum

Seyahat aksiyonları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Camide bira içtiler” açıklamasını yalanlayan, 14 Mayıs’taki seçimlerde CHP’den milletvekili aday adayı olan müezzin Fuat Yıldırım, açıklama yaptı. Yıldırım, CHP’den aday olma sebebiyle ilgili “İnandığım doğruların takipçisi ve temsilcisi olmak için CHP’den aday adayı oldum. İnsani ve İslami bedellerin dayandığı 2 temel esas var: Biri adalet, başkası ise doğruluk ve dürüstlüktür. Bunu arayan ve şayanların sürekli yanında olacağım” dedi.

Devam

Kılıçdaroğlu’nun son vaadi depremzedeler için: İktidara gelince konutlarınızı 5 kuruş almadan yapacağız

Gaziantep’te depremzedelerle bir ortaya gelen Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dikkat çeken bir vaatte bulundu. Hasarlı ya da yıkılan binalarla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Söz verildi, dendi ki ‘süratle binaları yapacağız, 2 yıl ödemesiz, 20 yıl vadeli konut satacağız.’ Allah nasip ederse 15 Mayıs’tan sonra geleceğiz, göreceksiniz. 15 Mayıs’tan sonra yıkılan kimin eviyse, binasıysa tamamı yapılacak, anahtarı teslim edilecek. 5 kuruş para da alınmayacak.” dedi.

Devam