Fenerbahçe’den deplasman yasağına tepki

Yeni eklenen Fenerbahçe’den deplasman yasağına tepki son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Süper Lig’de Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanacak mücadele öncesi Kayseri İl Güvenlik Kurulu çarpıcı bir karar alarak sarı-lacivertli taraftarların stada alınmayacağını açıkladı.

Gözden Kaçmasın Kayserispor – Fenerbahçe maçına deplasman seyircisi alınmayacak Haberin Detayları

Fenerbahçe: Kabul edilemez

Sarı-lacivertliler yazılı bir açıklama yaparak bu karara tepki gösterdi.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması:

Takımımızın, 4 Mart 2023 Cumartesi günü deplasmanda Yukatel Kayserispor ile oynayacağı maça, Kayseri İl Güvenlik Kurulu gereğince taraftarımızın alınmayacağını şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir.

Alınan bu karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır.

Taraftarlarımızın takımımızı destekleme isteklerine engel olma ve Kulübümüzün cezalandırılması dışında hiçbir anlam taşımamaktadır.

Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftara sahip olan, şehir fark etmeksizin takımını her yerde destekleyen taraftarı olan bir spor kulübüdür.

Birleştirici, bütünleştirici olunması beklenen, ayrıştırıcı olmaktan uzak olunması gereken bu hassas dönemde, taraftarlarımızın hangi gerekçeye dayanarak bu haktan mahrum bırakıldığını bilmek istiyoruz.

Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.

Uğur Dündar’dan da tepki

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar da karara sert tepki gösterdi.

“Kayserispor-Fenerbahçe karşılaşmasına Fenerbahçe seyircisi alınmayacakmış. Bu çok yanlış bir karar. Oldu olacak futbolu da yasaklasınlar! Ve şampiyonu şimdiden açıklasınlar!..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir