Fransa’da lise öğrencileri sınav iptali için bomba ihbarı yaptı

Yeni eklenen Fransa’da lise öğrencileri sınav iptali için bomba ihbarı yaptı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Fransa’nın Lyon kentinde sömestir tatiline yakın günlerde Camus-Serlenaz Lisesi’ne yönelik farklı günlerde yapılan sahte bomba ihbarları nedeniyle sürdürülen soruşturma kapsamında polis, 2 lise öğrencisini gözaltına aldı.

Öğrencilerden biri, polis sorgusunda yönetime mail olarak gönderilen tehdit içerikli bomba ihbarlarının kendileri tarafından yapıldığını itiraf etti.

Savcılık, gözaltına alınan iki lise öğrencisini kamu hizmetinden sorumlu kişilere yönelik tehdit yapmaktan soruşturma açarak adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Birçok sınav ertelenmişti

Lyon kentindeki Camus-Serlenaz Lisesi, 20-21 Şubat’ta yapılan bomba ihbarları üzerine güvenlik gerekçesiyle boşaltılmıştı.

Yapılan araştırmalar neticesinde ihbarların sahte olduğu ortaya çıksa da bu ihbarlar nedeniyle birçok sınav ertelenmişti.

Öte yandan Lille, Grenoble, Versay, Oise ve Creteil dahil 20 kadar bölgede ocaktan bu yana sahte bomba ihbarları yapılıyor. Yapılan ihbarlar sahte çıkarken polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir