Galatasaray’da hedef Florya’dan 10 milyar lira gelir

Yeni eklenen Galatasaray’da hedef Florya’dan 10 milyar lira gelir son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Sarı kırmızılılar son olarak Florya Metin Oktay Tesisleri’nin Milli Emlak’a ait 40 dönümlük alanının da sahibi oldu.

Emlak Konut GYO’dan önceki gece Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde taşınmazın 1 milyar 171 milyon 800 bin TL bedelle Galatasaray’a satıldığı açıklandı.

2 ay önce gerçekleştirilen lansmanda Mecidiyeköy’deki GS LEO Residences’taki 134 dairenin satışından yaklaşık 1.2 milyar TL’lik bir gelir elde eden Galatasaray’ın finans kaynağı da işte bu proje olacak.

10 milyar lira gelir bekleniyor

Sar-ıkırmızılılar, Mecidiyeköy projesinden elde ettiği rakamın büyük kısmını Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki 40 dönümlük arazisinin satın alımı için kullanırken bir kısmını ise Futbol takımının yeni yuvası olacak Kemerburgaz’da inşa edilecek yeni ve modern tesisleri için harcayacak.

Florya’da 20 dönümlük payı bulunan Galatasaray Emlak Konut GYO’dan satın alınan bölümle birlikte 60 dönümlük alana inşaat ve villa projesi yapacak. Sarı kırmızılıların buradan beklediği gelir ise 10 milyar TL.

Erden Timur ne demişti?

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur da daha önce yaptığı açıklamada “Florya’nın satışından 10 milyar TL’den fazla gelir bekliyoruz. Florya’ya yapılacak olan dairelerden 108 tane satılınca inşaat masrafı, 137 tane satılınca Galatasaray’ın borcu kapanıyor” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir