Hatay’da depremden korkan hamile kadın sahra hastanesinde doğum yaptı

Yeni eklenen Hatay’da depremden korkan hamile kadın sahra hastanesinde doğum yaptı son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Türkiye 16 gündür korku dolu günler geçiriyor.

İlk olarak 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 2 şiddetli deprem yaşanmış ve yaşanan afet asrın felaketi olarak kayıtlara geçmişti.

11 ilde etkili olan deprem, büyük yıkımlara ve binlerce can kaybına neden olmuştu.

6 can daha aldı

Son olarak dün akşam saatlerinde Hatay merkezli 2 deprem yaşandı.

Henüz acılar tazeyken yeniden bir korkuya neden olan sarsıntı, 6 canı daha aldı. Deprem bölgelerinde ekipler çalışmalarını hızlandırmaya başladı.

Deprem nedeniyle fenalaştı

Antakya ilçesinde de hissedilen sarsıntı nedeniyle Suriye uyruklu Hasan Keykuni, 8 aylık hamile eşi Culia ve bir çocuğuyla evden çıktı.

Keykuni, panik halindeyken karısının fenalaşması üzerine bölgedeki jandarma ekiplerinden yardım istedi.

Kızını sahra hastanesinde kucağına aldı

Ekiplerin, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine kurulan sahra hastanesine götürdüğü kadın, özel olarak hazırlanan çadırda doğum yaptı.

Adı henüz konulmayan kız çocuğu, kuvöze alındı. Anne kız, kontrollerinin ardından ambulansla Adana Şehir Hastanesine sevk edildi.

Hasan Keykuni, gazetecilere, depremin ardından panikle evden ayrıldıklarını anlattı.

“Jandarma buraya getirdi”

Karısının merdivenlerden inerken fenalaştığını belirten Keykuni, “Yola çıkınca jandarmanın arabasını gördük, buraya getirdiler. Sonrasında doğum yaptı, durumu iyi.” diye konuştu.

Keykuni, kızının doğmasıyla korkunun yerini mutluluğun aldığını dile getirerek, “Çok mutluyum. Deprem olduğunda çok korktuk ama şimdi mutlu olduk. Bakanlara, doktorlara, hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir