Hatay’da depremzedenin kamerasından yıkımın görüntüleri

Yeni eklenen Hatay’da depremzedenin kamerasından yıkımın görüntüleri son dakika SDK haberi aşağıda okuyabilirsin.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde kuryelik yapan Şenol Arslan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğündeki depreme, eşi Eylem Arslan ve biri otizmli 3 çocuğuyla Atatürk Mahallesi Mahmut Kemal Sokak’ta bulunan Nedime Arslan Apartmanı’ndaki dairelerinde yakalandı.

Sarsıntıda binanın hasar görmesi nedeniyle üçüncü kattaki evlerinin dış kapısı açılmayan Arslan ailesi, bu sırada komşularının evinin yıkılan duvarına yöneldi.

Arslan engelli çocuğunu sırtına alarak, diğer çocukları ise anneleri kucaklayarak dışarıya çıkardı.

İkinci depremden sonra kayda aldı

Arslan, Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki ikinci depremden birkaç saat sonra da cep telefonunun kamerasıyla sokaklarının ve evlerinin durumunu görüntüledi.

Depremlerin neden olduğu tahribatın boyutunun gözler önüne serildiği kayıtta, gördüklerine inanmakta güçlük çeken Arslan’ın sokak boyunca ilerlemesi yer alıyor.

Görüntülerde sokaktaki birçok bina ve aracın hasar gördüğü dikkati çekiyor.

Arslan, daha sonra eşiyle bazı eşyalarını almak için girdikleri evlerinin ve apartmanlarının durumunu da görüntüledi. Videoda binadaki bazı duvarların yıkıldığı, bazılarında da büyük çatlaklar oluştuğu görülüyor.

Bodrum’da otele yerleştiler

Arslan ailesi, AFAD’ın koordinasyonuyla Muğla’nın Bodrum ilçesi Bardakçı Koyu’ndaki bir otele yerleştirildi. Şenol Arslan, depreme uykuda yakalandıklarını, eşi ve çocuklarıyla büyük panik yaşadıklarını söyledi.

“Hala o anları yaşıyorum”

Apartmanın tamamen yıkılmadığını ancak harabeye döndüğünü belirten Arslan, şunları söyledi:

Depremde korku dolu anlar yaşadık, kabus gibiydi. Hepimiz şoka girdik ama otizmli çocuğumuz bizden daha fazla korktu. Yaşadığımız şoku atlatamadık. Depremin üzerinden günler geçmesine rağmen hala rüyalarıma giriyor. Hala o anları yaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir